středa 22. listopadu 2017 Cecílie
Czech Open Prostějov

Veselý přehrál Tipsareviče a postupuje do čtvrtfinále. Stejně jako Pavlásek a Rosol

aktualizováno 1. 6. 2016 16:51

Prostějov – Minimálně dva čeští zástupci si zahrají na Czech Open v Prostějově čtvrtfinále. Mezi nejlepších osm se dostal Adam Pavlásek, jenž otočil duel s Brazilcem Rogéiem Dutrou da Silvou. Jiří Veselý je také ve čtvrtfinále, a to po výhře nad Jarkem Tipsarevičem 7:6 a 6:3. Dál jde rovněž Lukáš Rosol, který si poradil ve třech setech se Švédem Ymerem.

Český tenista Jiří Veselý

Rosol v úvodu utkání s dvacetiletým Ymerem nepustil soupeře k tlaku, ve druhém setu se ale karta obrátila. Rosol ztratil koncentraci a doplácel na zbytečné chyby. "Nemohl jsem se spolehnout na servis," posteskl si po utkání Rosol, jenž ve třetím setu znovu zpřesnil údery a zápas dotáhl za necelé dvě hodiny k postupu.

Pavlásek porazil brazilského protivníka 3:6, 7:6 a 6:1. Důležitý tie-break druhé sady vyhrál 8:6 a jeho čtvrtfinálovým soupeřem bude turnajová čtyřka Iňigo Cervantes ze Španělska. Ten vyřadil dalšího českého hráce Dominika Kellovského.

"Utkání bylo z mého pohledu nesmírně těžké. V úvodu jsem měl problémy s rychlou hrou soupeře. Výsledek byl o jednom nebo dvou míčích v tie-breaku. Jsem nesmírně rád, že jsem tento zápas zvládl," uvedl po utkání 132. hráč pořadí ATP Pavlásek.

Ve čtvrtfinále Pavlásek narazí na turnajovou čtyřku Iňiga Cervantese ze Španělska. Veselý se střetne s vítězem duelu mezi Kazachem Michailem Kukuškinem a Italem Alessandrem Giannessim.

Dodal, že mu pomohl i nedávný úspěšný premiérový start na grandslamu v Paříži. "Po vyhraném tie-breaku jsem ve třetím setu už nepovolil. Cítil jsem, jak soupeř postupně odpadá, v závěru se už nezmohl na větší odpor," řekl jednadvacetiletý tenista.

Na prostějovském challengeru startuje potřetí a v domácím prostředí se mu daří. Při prvním startu na divokou kartu před dvěma roky se dostal do semifinále a zastavil jej až Slovák Norbert Gombos. Loni Pavlásek vypadl hned v prvním kole se Srbem Dušanem Lajovičem.

Veselý se proti Tipsarevičovi hledal celý úvodní set. Třetí nasazený hráč střídal skvělé údery s chybami a pomohl mu až vyhraný tie-break. "Dokážu neskutečným způsobem zápas zdramatizovat. Moje hlava a nervy se pro mě stávají výborným mentálním tréninkem. Stavy, které tady zažívám, jsou hodně silné. Dnes to bylo na vlnách," popsal Veselý.

Ve čtvrtfinále prostějovského challengeru jsou tři Češi

Jednatřicetiletý Tipsarevič, někdejší osmý hráč světa, startoval v Prostějově na divokou kartu, kterou mu dali pořadatelé po delší zdravotní přestávce po operaci nohy. Veselého v cestě za vítězstvím notně potrápil. "Hraje velmi inteligentní tenis, přesně využívá kurt i rozehrává jednotlivé míče. Uzpůsobuje si výměnu, jak potřebuje. Dopouštěl se naštěstí jednoduchých chyb, které lze přičítat dlouhé přestávce," uvedl Veselý.

V kritických momentech si pomohl servisem, dal devět es. "Servis mi dnes zachránil život a v důležitých situacích mě vytáhl z krize," dodal Veselý.

Tenisový challenger UniCredit Czech Open v Prostějově:

Dvouhra - 2. kolo:

Rosol (2-ČR) - Ymer (Švéd.) 6:2, 2:6, 6:3, Veselý (3-ČR) - Tipsarevič (Srb.) 7:6 (7:5), 6:3, Pavlásek (ČR) - Dutra Silva (7-Braz.) 3:6, 7:6 (8:6), 6:1, Cervantes (4-Šp.) - Kellovský (ČR) 6:2, 6:1, Berankis (1-Lit.) - Souza (Braz.) 7:5, 6:3, Fucsovics (Maď.) - Lama (Chile) 2:6, 7:5, 6:4, Chačanov (Rus.) - Andreozzi (Arg.) 7:6 (8:6), 7:5.