čtvrtek 21. září 2017 Matouš

Benešová ztratila se čtrnáctiletou Britkou první set, nakonec ale postoupila

aktualizováno 21. 10. 2008 14:24

Lucemburk - Česká tenistka Iveta Benešová postoupila na turnaji v Lucemburku přes čtrnáctiletou Britku Lauru Robsonovou do druhého kola. S vítězkou letošní wimbledonské juniorky sice prohrála první sadu hladce 1:6, pak ale dokázala zápas po setech 6:2 a 6:3 otočit.

Česká tenistka Iveta Benešová

Robsonová je na 554. místě světového žebříčku o 512 příček níže než Benešová a duel s českou tenistkou byl její premiérou na okruhu WTA. V prvním setu přesto soupeřku zaskočila. Po sedmi minutách vedla 3:0 a nakonec Benešové dovolila získat jediný game.

Ve druhém setu se už prosadila favorizovaná Češka. Rodačce z Melbourne, která Británii reprezentuje teprve od začátku roku, sebrala hned první podání a bez potíží dovedla sadu do vítězného konce. Podle podobného scénáře se odehrával i rozhodující set.

V dalším kole se Benešová utká s druhou nasazenou Annou Čakvetadzeovou z Ruska, kterou ještě česká tenistka ve čtyřech dosavadních duelech nikdy neporazila.

Benešová (ČR) - Robsonová (Brit.) 1:6, 6:2, 6:3.