Svět motorů

Štěpánek vypadl v Barceloně s Kuzněcovem

Barcelona - Vítězné tažení Radka Štěpánka antukovým turnajem v Barceloně skončilo ve 3. kole. Sedmatřicetiletý český reprezentant, jenž ve Španělsku prošel do hlavní soutěže z kvalifikace, podlehl šestnáctému nasazenému Andreji Kuzněcovovi z Ruska 2:6, 4:6.

Štěpánek, jenž uhrál dvě kola v hlavní soutěži poprvé v sezoně, v úvodním setu nevyužil pět brejkbolů a soupeř, kterému patří ve světovém žebříčku 47. místo, sadu za 35 minut získal.

Ve vyrovnaném druhém setu už se český daviscupový reprezentant k šanci sebrat soupeři podání nedostal a Kuzněcov naopak v desáté hře svou příležitost využil a po hodině a čtvrt slavil postup do čtvrtfinále.

Český tenista, jenž vinou zdravotních problémů v minulých dvou letech vypadl z elitní stovky žebříčku, se díky dvěma výhrám v hlavní soutěži posune v pořadí ATP zhruba o 20 míst. V posledním vydání mu patřilo 159. místo.