pátek 20. října 2017 Vendelín

Schiavoneová se znovu po třech letech raduje z titulu

aktualizováno 21. 2. 2016 23:22

Rio de Janeiro 21. února (ČTK) - Pětatřicetiletá italská tenistka Francesca Schiavoneová vyhrála antukový turnaj v Riu de Janeiro a po třech letech slaví titul, celkově sedmý v kariéře. Šampionka Roland Garros z roku 2010 a bývalá světová čtyřka ve finále porazila Američanku Shelby Rogersovou 2:6, 6:2 a 6:2.

Francesca Schiavoneová

"Je to úžasné překvapení. Už je to dávno, co jsem měla takový velký výsledek," radovala se Schiavoneová už po sobotním postupu do svého 18. finále. Titul získala z pozice 132. hráčky žebříčku, finálová soupeřka Rogersová je o příčku výše. Poražená Američanka si zahrála o titul na okruhu WTA podruhé.

V Delray Beach se radoval Querrey

Americké finále tenisového turnaje ATP v Delray Beach zvládl lépe Sam Querrey. Ve finále porazil Rajeeva Rama 6:4, 7:6 a získal osmý titul, první po čtyřech letech. Šest trofejí přitom vybojoval na domácí půdě v USA.

Deblový turnaj naopak neskončil domácím úspěchem. Legendární bratři Bob a Mike Bryanovi totiž ve finále proti rakousko-francouzské dvojici Oliver Marach, Fabrice Martin zahodili šest mečbolů a prohráli 6:3, 6:7 a 11:13.