středa 13. prosince 2017 Lucie
Turnaj mistrů

Djokovič porazil Berdycha a ukončil mu sezonu

aktualizováno 19. 11. 2015 23:16

Londýn – Tomáš Berdych si na Turnaji mistrů semifinále nezahraje. Mezi čtyři nejlepší mohl proklouznout, pokud by s Novakem Djokovičem vyhrál ve dvou setech, ale zápas prohrál 3:6 a 5:7 a dál jde Srb. Společně s ním postoupil Roger Federer, jenž zvítězil i ve třetím zápase v Londýně. Japonce Keie Nišikoriho porazil 7:5, 4:6, 6:4.

--:--

Přetěžkou tenisovou práci před sebou má Tomáš Berdych. Pokud chce pomýšlet na postup do semifinále Turnaje mistrů, musí porazit Novaka Djokoviče ve dvou setech. Pokud by se mu to se současnou formou jeho soupeře povedlo, jednalo by se o řádnou tenisovou senzaci - vždyť Berdych srbského tenistu porazil naposledy v roce 2013. Letos nejen že Djokovič Bedycha třikrát porazil, jeho bilance je úctyhodných 81 výher ku sedmi prohrám. Na druhou stranu - proč by zrovna dnešní londýnský večer nemohl přinést české překvapení.

15:15

Berdych z bekhendu netrefil o fous dvorec.

30:15

Další aut.

40:15

A znovu.

1:0

Berdych opět nevrací podání Djokoviče do hřiště a srbský tenista na úvod celkem spolehlivě získává gem.

0:15

Berdych trefuje míček až za základní čáru Djokoviče.

0:30

Nyní hraje prozměnu do sítě.

0:40

A opět příliš dlouhý úder Berdycha, Djokovič má hned tři brejkboly.

2:0

Předlouhou výměnu od základních lajn nakonec končí Berdychův těsný aut a Srb hned zkraje bere českému tenistovi podání.

15:0

Djokovič zatím jede zcela bez zaškobrtnutí.

15:15

Aut Djokoviče, který nepřehodil Berdycha po kraťasu českého tenisty.

15:30

Berdych skvěle prohodil Djokoviče po lajně.

30:30

Ale je opět srovnáno, Berdych hraje míček mimo hřiště.

40:30

Berdychovi sice pomohla páska, Djokovič však míček skvěle doběhl a nakonec českého tenistu parádně prohodil.

40:40

Aut Djokoviče, shoda.

40:Ad

Srb hraje do sítě a Berdych má brejkbol.

2:1

Povedlo se, Berdych je zpět v prvním setu. Djokovič opět hrál do sítě a český tenista se může trochu vzpamatovat. Nyní jde na podání.

1 2 3 4 5 6 7 »

Třicetiletý Berdych prohrál ve skupině Stana Smithe nejdříve ve dvou setech s Federerem a poté ve třech podlehl Nišikorimu. V duelu s Djokovičem sice získal první fiftýn, ale pak devět ztratil a prohrával 0:2. Srovnal na 2:2, zlepšil se a držel naději, ale podruhé přišel o podání v osmé hře a Djokovič pak sadu doservíroval.

Také ve druhém setu Berdych dohnal brejk z úvodu a hrál se suverénem sezony vyrovnaně, ale i tentokrát padl v koncovce. Berdych si tak zhoršil bilanci s Djokovičem na 2:21. Na tvrdém povrchu s ním prohrál všech osmnáct vzájemných zápasů, pět z toho na Turnaji mistrů.

Nišikori dlouho vzdoroval Federerovi

Šestinásobný vítěz Masters Federer svedl s Nišikorim nečekaně napínavou bitvu. Švýcar, jenž v předchozím londýnském duelu ukončil po 23 zápasech Djokovičovu vítěznou sérii, šel sice vždy do vedení, japonský bojovník ale pokaždé dokázal srovnat krok. V úvodním setu si Federer výhru uniknout nenechal, ve druhém ale promarnil vedení 4:1.

Tatáž situace se pak opakovala i ve třetí sadě. Bývalá světová jednička nechala soupeře dotáhnout z 1:4 na 4:4, poslední dvě hry zápasu ale patřily k radosti bouřlivého londýnského publika Federerovi.

V pátek se rozhodne o čtvrtém semifinalistovi. Ze skupiny Ilieho Nastaseho už postoupil Španěl Rafael Nadal, o druhé místo se v přímém souboji střetnou domácí Andy Murray a Švýcar Stan Wawrinka.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 7 mil. dolarů):

Dvouhra:

Skupina Stana Smithe: Federer (3-Švýc.) - Nišikori (8-Jap.) 7:5, 4:6, 6:4, Djokovič (1-Srb.) - Berdych (6-ČR) 6:3, 7:5.

Čtyřhra:

Skupina Ashe a Smithe: Bolelli, Fognini (5-It.) - Bopanna, Mergea (8-Indie/Rum.) 6:4, 1:6, 10:5.