Golfista roku

S Vinciovou vypadla ve Wu-chanu po Kvitové i Plíšková

Wu-chan - Den po obhájkyni titulu Petře Kvitové nestačila na turnaji ve Wu-chanu na Robertu Vinciovou ani Karolína Plíšková. Česká tenistka ve čtvrtfinále podlehla finalistce nedávného US Open 6:7 a 3:6.

Karolína Plíšková
zdroj: AP autor: Francois Mori

Osmá nasazená Plíšková absolvovala v předchozích dvou utkáních na turnaji třísetové bitvy, dnes však neuhrála ani sadu. V prvním setu dokázala proti zkušené Italce stáhnout vedení 1:3 a vynutit si tie-break, v něm ale podlehla hladce 2:7.

V druhé sadě pak třiadvacetiletá Češka ztratila v druhém gamu podání. O devět let starší soupeřka ji v dalším průběhu nepovolila ani jeden brejkbol a zápas ukončila za 79 minut při prvním mečbolu.

Plíšková si nicméně i účastí ve čtvrtfinále udržela šanci na premiérový postup na Turnaj mistryň do Singapuru pro nejlepších osm hráček sezony. Na začátku týdne byla v pořadí desátá.

Do semifinále deblové soutěže postoupil český pár Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká, jenž tak má možnost vylepšit své deváté místo v žebříčku pro Singapur.