ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Kvitová i Berdych jsou v Římě ve čtvrtfinále

Řím - Petra Kvitová si na antukovém turnaji v Římě zajistila účast ve čtvrtfinále. Po triumfu v Madridu z minulého týdnu pokračuje světová čtyřka ve vítězné jízdě i v italské metropoli a dnes ve 3. kole zdolala Srbku Jelenu Jankovičovou 6:3, 6:2. V duelu o semifinále se střetne se Španělkou Carlou Suárezovou. Mezi osm nejlepších se dostal i Tomáš Berdych, který zdolal domácího Fabia Fogniniho ve třech setech 6:3, 3:6 a 7:6. Jeho soupeřem bude Roger Federer.

Petra Kvitová
zdroj: AP autor: Andrew Medichini

Ve středu vydřely Kvitová i Jankovičová postup z 2. kola v třísetových bitvách až krátce před půlnocí. Do vzájemného duelu o 16 hodin později vstoupila lépe Srbka, která vedla 2:0, ale pak vládla na kurtu levačka české hvězdy.

Kvitová výborně podávala, dokázala si dojít pro vítězný volej na síť nebo úspěšně zkrátit hru za síť, ale především bodovala svými agresivními údery. Od stavu 0:2 získala 11 z 12 her a zkomplikovala si až koncovku. Za stavu 5:0 ve druhé sadě zápas nedopodávala a bývalá světová jednička Jankovičová snížila na 2:5. Víc jí však Kvitová nepovolila.

"Petra hrála sebevědomě, s jiskrou, a pokud vydrží v této formě, bude jednou z favoritek French Open," řekla Martina Navrátilová při komentování zápasu.

Příští soupeřkou Kvitové bude světová desítka Suárezová, s kterou letos už dvakrát prohrála. Se Španělkou má ale stále pozitivní bilanci 5:4. Po pauze na odpočinek, kterou si vzala na víc než měsíc a půl od konce února, se Kvitové daří. Získal titul v Madridu a vyhrála deset z jedenácti zápasů.

Berdycha čeká Federer

Tomáš Berdych rozehrál svůj zápas o několik minut před Kvitovou, ale na kurtu se zdržel mnohem déle. Dobře začal a po brzkém brejku si pohlídal první set, v kterém si Fognini nezvykle za stavu 1:4 vyměnil boty a nechal si ošetřit prsty pravé ruky.

I ve druhém setu šel Berdych první do brejku, ale neudržel ho a v dlouhých výměnách měl navrch pestře hrající Ital. Fognini vzal českému hráči dvakrát podání a k nadšení bouřícího hlediště si vynutil třetí set. V tom Berdych odvrátil dva brejkboly v prvním gamu a zápas rozhodl po dvou hodinách a 33 minutách v tie-breaku. Fogniniho porazil na antuce poprvé a srovnal vzájemnou bilanci na 2:2.

Výhrou se Berdych opět přiblížil k tomu, že bude v pondělí poprvé v kariéře čtvrtým hráčem světa. O tuto příčku bojuje v Římě s Japoncem Keiem Nišikorim. Se svým čtvrtfinálovým soupeřem Federerem má Berdych nelichotivou bilanci 6:13. Letos s ním prohrál v Indian Wells 4:6 a 0:6.

Výsledky tenisového turnaje v Římě

Muži (dotace 3 830 295 eur)
Dvouhra - 3. kolo
Berdych (6-ČR) - Fognini (It.) 6:3, 3:6, 7:6 (7:2), Federer (2-Švýc.) - Anderson (15-JAR) 6:3, 7:5, Ferrer (7-Šp.) - García (Šp.) 6:1, 6:3, Wawrinka (8-Švýc.) - Thiem (Rak.) 7:6 (7:3), 6:4, Goffin (Belg.) - Murray (3-Brit.) bez boje, Nadal (4-Šp.) - Isner (USA) 6:4, 6:4.

Ženy (2 183 600 dolarů)
: Kvitová (4-ČR) - Jankovičová (16-Srb.) 6:3, 6:2, Gavrilovová (Rus.) - Bacsinszká (Švýc.) 6:4, 7:6 (7:0). Halepová (2-Rum.) - V. Williamsová (14-USA) 6:2, 6:1, Suaráezová (10-Šp.) - Bouchardová (6-Kan.) 6:7 (2:7), 7:5, 7:6 (9:7), Dulgheruová (Rum.) - Makarovová (8-Rus.) 6:4, 6:3, Šarapovová (3-Rus.) - Jovanovská (Srb.) 6:3, 6:3, McHaleová (USA) - S. Williamsová (1-USA) bez boje.
Čtyřhra - 2. kolo: Pennettaová, Hsieh Su-wei (2-It./Tchaj-wan) - Ajoamaová, Voráčová (Jap./ČR) 7:5, 2:6, 10:2, Dabrowská, Rosolská (Kan./Pol.) - Hlaváčková, Hradecká (6-ČR) 6:4, 4:6, 11:9, Matteková-Sandsová, Šafářová (5-USA/ČR) - Hantuchová, Stosurová (SR/Austr.) 6:3, 7:6 (7:1).