neděle 17. prosince 2017 Daniel
Turnaj v Dauhá

Šafářová porazila ve finále Azarenkovou a slaví v Dauhá titul

aktualizováno 28. 2. 2015 20:20

Dauhá Lucie Šafářová slaví svůj šestý titul v kariéře. Ve finále turnaje v Dauhá porazila svou běloruskou soupeřku Viktorii Azarenkovou 6:4 a 6:3. V žebříčku dvouhry si díky svému prvnímu vítězství nad bývalou světovou jedničkou vylepší osobní maximum na jedenácté místo.

Lucie Šafářová s trofejí v Dauhá

Předchozích šest zápasů Šafářová s Azarenkovou prohrála a získala jen jeden set, ale tentokrát byla v utkání favoritkou. A začala hned brejkem, o který sice později přišla, ale v koncovce první sady měla opět přesnější údery. Ve druhém setu získala podání Bělorusky ve třetí hře a sama v sadě odvrátila všechny čtyři brejkboly.

Za stavu 5:3 při podání tradičně hlasitě hekající Azarenkové vedla rychle 40:0. Soupeřka první dva mečboly odvrátila, při třetím nechala Šafářová zkontrolovat dopad míče po křížném úderu Azarenkové, který lajnový rozhodčí označil za dobrý. Jestřábí oko odhalilo aut a Češka mohla slavit první titul z kategorie Premier Tour.

"Je to nádherný pocit a jsem z titulu nadšená. Vyhrála jsem turnaj po dlouhé době a jsem ráda, jak jsem se zlepšila a jdu nahoru," řekla Šafářová. Její výkon ocenila i legendární Marina Navrátilová. "Gratuluji Lucii k největšímu triumfu v kariéře," napsala současná trenérka Polky Agnieszky Radwaňské.

"Na začátku sezony jsem prohrála pár těsných zápasů, ale věděla jsem, že jsem tvrdě pracovala a moje hra šla nahoru," řekla před finále o úvodu roku. Nyní ale vítězka čtyřhry na Australian Open vyhrála z posledních devíti zápasů osm. "Tenis si užívám," dodala.

Za vzestupem Šafářové je kanadský kouč Rob Steckley, pod jehož vedením zlepšila právě servis a psychicky zvládá důležité výměny. "Moje hra je ve všech aspektech mnohem vyrovnanější a lepší," řekla brněnská rodačka. "S Robem jsme udělali skvělou práci a také jsem asi trochu dospěla," konstatovala.