neděle 22. října 2017 Sabina
Turnaj v Dubaji

Berdych s Djokovičem bojoval, na finále však nedosáhl

aktualizováno 27. 2. 2015 19:40

Dubaj - Tomáš Berdych se do finále dubajského turnaje nepodívá. V semifinále v duelu s Novakem Djokovičem propadl v prvním setu, ale posléze utkání zdramatizoval. Po sadách 0:6, 7:5 a 4:6 si však o titul zahraje jeho soupeř.

Tomáš Berdych

Berdych vstup do zápasu nezvládl a po 24 minutách dostal od Djokoviče kanára. Ve druhém setu se ale zlepšil, a přestože i tentokrát přišel dvakrát o podání, dokázal se prosadit i proti soupeřovu servisu a po 50 minutách si vynutil třetí set.

Ten rozhodl jediný brejk v páté hře, na který už Berdych nedokázal odpovědět, přestože si i tentokrát vypracoval příležitost. Djokovič už své podání uhájil a ve 20. vzájemném zápase oslavil 18. vítězství. "Bylo to těsné, ale tak to bývá. Snažil jsem se využít své šance, ale nakonec to nevyšlo," řekl Berdych.

"S hráčem, který se tolik let drží v top ten, nečekáte nic jiného než tvrdou práci," řekl Djokovič po zápase. "I když to šlo v prvním setu perfektně a vedl jsem o brejk, věděl jsem, že není hotovo," dodal.

Ve finále narazí srbský hráč na Rogera Federera, který v Dubaji útočí na sedmý titul. Švýcar v semifinále rozdrtil osmnáctiletého chorvatského mladíka Bornu Čoriče 6:2, 6:1.

Dvouhra - semifinále:

Djokovič (1-Srb.) - Berdych (4) 6:0, 5:7, 6:4, Federer (2-Švýc.) - Čorič (Chorv.) 6:2, 6:1.