pátek 22. září 2017 Darina
French Open

Bitva tenisového jara: Sesadí Djokovič Nadala z pařížského i světového trůnu?

Paříž - Ve finále na Roland Garros se podle očekávání utkají aktuálně dva nejlepší tenisté světa. Vyvrcholení pařížského grandslamu obstarají osminásobný šampion Rafael Nadal ze Španělska a Srb Novak Djokovič. Pokud Djokovič vyhraje, vystřídá Nadala na prvním místě světového žebříčku. Přímý přenos finále mužské dvouhry sledujte na ČT sport a našem webu od 15:00.

Novak Djokovič a Rafael Nadal

Djokovič si zahraje o pařížský titul podruhé v kariéře, v roce 2012 podlehl ve finále Nadalovi. Pokud by mu dva roky starou porážku oplatil, zkompletoval by kariérní grandslam. "Pokusím se být agresivní, protože to je jediný způsob, jak se dá proti němu vyhrát. Samozřejmě vím, že tohle je kurt, na kterém on dominuje, tady hraje svůj nejlepší tenis," řekl srbský vyzyvatel.

"Antukový král" Nadal vyhrál svých všech osm finále na Roland Garros a na turnaji prohrál jediný z 66 zápasů - v roce 2009 v osmifinále s Robinem Söderlingem. S Djokovičem má pozitivní zápasovou bilanci 22:19, nicméně minulé čtyři zápasy od vítězného finále US Open s ním prohrál. Naposledy Djokovič zdolal Nadala ve finále antukového turnaje v Římě.

"V posledních utkáních se mi proti němu celkem daří. Pokusím se ve finále ukázat to nejlepší, vím, co musím hrát, abych zvítězil, jenže to se lehce řekne a těžko udělá, protože všichni víme, jak je Nadal na tomto turnaji nebezpečný. To, že jsem ho teď několikrát za sebou porazil, mi dodává sebevědomí, že to můžu dokázat i tady," hlásil "Djoker" před bitvou o Paříž.

Levoruký rodák z Mallorky Nadal je jedním ze sedmi tenistů, kteří dokázali vyhrát všechny čtyři grandslamové turnaje. Kromě 13 titulů z podniků "velké čtyřky" má na kontě i zlato z olympiády v Pekingu či 138 týdnů v čele světového žebříčku. Loni si ve finále poradil s krajanem Davidem Ferrerem po setech 6:3, 6:2 a 6:3 a získal osmý titul za posledních devět ročníků.