čtvrtek 29. června 2017 Petr a Pavel

Gulbis vyhrál v Nice poprvé turnaj na antuce

aktualizováno 24. 5. 2014 19:27

Paříž - Lotyšský tenista Ernests Gulbis vyhrál v generálce na Roland Garros v Nice svůj první turnaj ATP na antuce. Druhý nasazený hráč ve finále zdolal 6:1, 7:6 Argentince Federica Delbonise a získal šestý titul v kariéře. Zároveň si udržel stoprocentní finálovou bilanci, v soubojích o titul ještě nikdy neprohrál.

Ernests Gulbis

Pětadvacetiletý Gulbis se z trofeje radoval letos podruhé a opět ve Francii, poté co v únoru zvedl nad hlavou trofej v Marseille. Všechny dosavadní tituly získal aktuálně 19. hráč světa na tvrdém povrchu.

Tenistka Monica Puigová získala na antukovém turnaji ve Štrasburku titul jako první Portoričanka v historii okruhu WTA. V duelu dvou finálových debutantek porazila Silvii Solerovou-Espinosaovou ze Španělska za hodinu a 11 minut 6:4, 6:3.

Dvacetiletá Puigová, jež v minulé sezoně prorazila do elitní stovky a momentálně jí patří 56. místo v žebříčku WTA, se ve finále mohla naplno spolehnout na své podání. Při vlastním servisu povolila o šest let starší soupeřce jen sedm fiftýnů, Španělce naopak třikrát podání sebrala a proměnila hned první mečbol.

"Je to úžasné, dokázat něco takového, když pocházíte z malého ostrova, kde tenis nevyhnutelně nepatří k hlavním sportům," prohlásila Puigová. Jejím maximem na okruhu byly až dosud tři čtvrtfinálové účasti. "Dneska ráno jsem se vzbudila a cítila jsem to. Cítila jsem, že se mi podaří něco úžasného," dodala.