pondělí 26. června 2017 Adriana

Dvouhra Plíškové v Norimberku nevyšla, titul ale získala v deblu

aktualizováno 24. 5. 2014 19:20

Norimberk - Tenistka Karolína Plíšková v Norimberku svůj druhý turnaj WTA ve dvouhře nevyhrála, připsala si ale druhý titul ve čtyřhře. Ve finále singlu dnes na německé antuce dvaadvacetiletá česká hráčka podlehla druhé nasazené Eugenii Bouchardové z Kanady po třísetovém boji 2:6, 6:4, 3:6. Společně s Michaellou Krajicekovou z Nizozemska pak ale oslavila triumf ve čtyřhře.

Karolína Plíšková

"Singl nebyl špatný. Byla jsem blízko svého druhého titulu, chyběl kousek, takže to samozřejmě mrzí, ale debl jsem vyhrála, tak jsem šťastná. Emoce jsou po celém dnu takové smíšené," konstatovala Plíšková po úspěšné čtyřhře. Letos prohrála ve finále dvouhry už podruhé, krok od titulu byla i na přelomu ledna a února v Pattaye. Jediný triumf získala loni v Kuala Lumpuru.

Ve čtyřhře, ve které obvykle nastupuje se svým dvojčetem Kristýnou, s níž vloni triumfovala v Linci, hrála Plíšková finále potřetí. Pro Norimberk se dala dohromady s Krajicekovou, jež na okruhu WTA hrává s Lucií Hradeckou, a ve finále zdolaly rumunsko-izraelský pár Raluca Olaruová, Šahar Peerová za hodinu a 18 minut 6:0, 4:6, 10:6.

Druhý letošní titul ze singlu si Plíšková nepřipsala

Finále proti Bouchardové začala Plíšková stejně jako čtvrtfinále a semifinále špatně. Prohrávala 0:3 a po další ztrátě servisu přišla o úvodní set za 25 minut. Při podání Kanaďanky získala v prvním setu jen čtyři míče. "Nemohla jsem si zvyknout na její servis. Taky hrála hodně rychle a zabíjela i míče, o kterých bych si myslela, že by nemusela," řekla Plíšková.

Ve druhém setu se vítězka juniorky Australian Open 2010 postupně zlepšovala, přesto se ocitla blízko porážky ve dvou setech. Po dalším ztraceném servisu prohrávala 2:4. Pak však přidala na důrazu a ziskem čtyř her v řadě si připsala druhý set a vynutila si třetí.

V rozhodujícím dějství byla cítit nervozita a úroveň tenisu klesla. Od stavu 1:2 si Plíšková třikrát v řadě prohrála podání, dvakrát dokázala na ztrátu reagovat, ale potřetí už ne. Zápas prohrála po téměř dvou hodinách. "V koncovce to ustála líp. Nepodávala jsem, jak bych si představovala a pak mě tlačila," řekla.

Bouchardová, letošní semifinalistka Australian Open, získala ve 20 letech svůj první titul na WTA Tour. "Hrály jsme spolu loni na US Open a je vidět, jak se od té doby ještě zlepšila a má za sebou hodně úspěchů," řekla Plíšková.

Účast ve finále je pro ni povzbuzením před grandslamovým Roland Garros v Paříži. V Norimberku mimo jiné ve čtvrtfinále porazila devítku žebříčku WTA Angelique Kerberovou z Německa a poprvé přešla přes hráčku světové desítky.

"Mám za sebou dobrý týden, ani jeden zápas nebyl, že bych hrála špatně. Servis byl dobrý a odzadu jsem hrála rychle," libovala si Plíšková. Na Roland Garros proto míří sebevědomá. "Mám za sebou na antuce hodně vyhraných zápasů, což se loni nepovedlo. Chtěla bych na to navázat," uvedla.