Liga mistrů UEFA

Dementěvová je po třísetovém boji tenisovou olympijskou vítězkou

Peking – Ruská tenistka Jelena Dementěvová po třísetovém vyrovnaném zápase porazila krajanku Dinaru Safinovou a po osmi letech od stříbra v Sydney získala druhou olympijskou medaili, tentokrát tu nejcennější.

Jelena Dementěvová
zdroj: Wikipedia

První set začal rozpačitě, když si v prvních čtyřech hrách ani jedna z tenistek nepodržela servis. Pak Safinová začala trefovat první servis a především díky tomu se dostala do vedení 5:2 a následně získala úvodní sadu 6:3.

Do druhého setu lépe vstoupila pátá nasazená Dementěvová, která vedla už 4:1. Safinová se ale vzchopila a vyrovnala na 4:4 a vrátila se do hry o druhý set, ale ve dvanáctém gamu znovu ztratila servis a Dementěvová si výsledkem 7:5 vynutila pokračování zápasu.

Ve třetí sadě Safinová častěji chybovala ve výměnách, v klíčových chvílích dělala dvojchyby a několikrát praštila raketou o zem. Dementěvová získala na kurtu převahu a vedení 4:1 proměnila ve výhru 6:3. Zápas ukončila vítězným forhendem.

Jelikož zápas o třetí místo vyhrála krajanka finalistek Vera Zvonarevová, putují všechny medaile z dvouhry do Ruska.