pondělí 24. července 2017 Kristýna

České deblistky po boji podlehly sestrám Williamsovým

Peking - Česká dvojice Nicole Vaidišová a Iveta Benešová dlouho vzdorovala největším favoritkám ženské čtyřhry Sereně a Venus Williamsovým, ale nakonec odešla z pekingského kurtu poražena po setech 6:4, 5:7 a 1:6. Wimbledonské vítězky z USA po nejistém začátku posléze od stavu 5:5 ve druhém setu už českým reprezentantkám nedaly šanci. Pro Vaidišovou i Benešovou tímto duelem olympiáda skončila. Vaidišová vypadla z dvouhry hned v prvním kole, Benešové se ve druhém kole stala osudnou starší ze sester Williamsových Venus.

Česká tenistka Nicole Vaidišová

Podrobnější informace i ostatní výsledky z Pekingu najdete na stránkách našeho olympijského speciálu.

Vaidišová s Benešovou vyhrály první set a ve druhém vedly již 3:1, následně se ale přestalo dařit na podání Benešové, čehož olympijské vítězky ze Sydney a nejlepší deblistky letošního Wimbledonu využily a zápas otočily ve svůj prospěch. Rozhodující set Američanky zcela ovládly a získaly jej za 33 minut poměrem 6:1.

"To vedení ve druhém setu se proti takovým hráčkám musí využít. To bylo klíčové," litovala Benešová po zápase. Pro ni osobně se ve večerním programu jednalo už o druhý souboj s Williamsovými, odpoledne prohrála dvouhru se starší Venus. "Při čtyřhře to nebylo o tom, že bych jí chtěla něco oplatit. Chtěly jsme vyhrát," pokrčila rameny.

Podle české jedničky i po vítězství v prvním setu obě tenistky věděly, že ještě není nic rozhodnuté. "Stále jsme se snažily hrát," uvedla Vaidišová, která si pochvalovala bouřlivé publikum." Atmosféra byla super. Bylo hezké, že nás přišly povzbudit Češi," poděkovala krajanům v ochozech.

Další výsledky:

Ženy:

Dvouhra - 2. kolo:

Dementěvová (5-Rus.) - Arvidssonová (Švéd.) 6:3, 6:4.

Čtyřhra - 1. kolo:

S. Williamsová, V. Williamsová (1-USA) - Vaidišová, Benešová (ČR) 4:6, 7:5, 6:1.