neděle 25. června 2017 Ivan

Tenisté Minář a Vaněk vypadli na OH v prvním kole

Peking - Po porážkách v prvním kole se dnes čeští tenisté Jiří Vaněk a Ivo Minář rozloučili s olympijským turnajem. Vaněk podlehl ve dvou setech favorizovanému Rusovi Michailu Južnému, Minář prohrál v třísetové bitvě s Belgičanem Olivierem Rochusem.

Tenista jiří Vaněk

Vaněk podlehl třináctému nasazenému Južnému 4:6 a 1:6. Klíčovým momentem zápasu byla z jeho pohledu koncovka prvního setu. Český tenista dokázal ze stavu 1:4 vyrovnat na 4:4, ale poté prohrál další dva gamy i celý set. "On se pak trochu uklidnil, což bylo vidět hned od začátku druhého setu, a prostě mě přehrál," uvedl Vaněk novinářům.

Minář sehrál s Rochusem třísetový souboj, na jehož konci se z vítězství 6:3, 3:6, 6:3 radoval 167 cm vysoký Belgičan. Rozhodujícím momentem vyrovnaného duelu byl nakonec osmý game třetího setu, kdy Minář prohrál své podání, a Rochus následně zápas ukončil.

Podrobnější informace i ostatní výsledky z Pekingu najdete na stránkách našeho olympijského speciálu.

Výsledky:

Muži:

Dvouhra - 1. kolo:

Južnyj (13-Rus.) - Vaněk (ČR) 6:4, 6:1, O. Rochus (Belg.) - I. Minář (ČR) 6:3, 3:6, 6:3.