sobota 24. června 2017 Jan
Turnaj mistrů

Štěpánek s Paesem podruhé prohráli. Naděje na postup zhasla

aktualizováno 8. 11. 2013 19:57

Londýn - Deblisté Radek Štěpánek s Indem Leanderem Paesem na tenisovém Turnaji mistrů skončili a nezopakují loňskou účast v semifinále. Česko-indický pár prohrál svůj poslední zápas ve skupině B se španělskými obhájci titulu Marcelem Granollersem a Marcem Lópezem za hodinu a 51 minut 6:4, 6:7, 8:10. Stále měli šanci na postup, ale o tu je připravili ziskem setu ve večerním utkání Rakušan Alexander Peya s Brazilcem Brunem Soaresem.

Radek Štěpánek a Leander Paes

On-line přenos (ukončen):

--:--

Po roce se oba páry potkávají na stejném místě. Na Turnaji mistrů Paes se Štěpánkem nad Španěly vyhráli 7:5 a 6:4. Dříve se spolu dvojice potkaly ještě jednou, na loňském US Open španělský pár skrečoval.

--:--

Paes se Štěpánkem v prvním zápase na Turnaji mistrů udolali Peyu a Soarese až v super-tiebreaku, ve druhém duelu nestačili na španělský pár Verdasco, Marrero.

--:--

Obhájci titulu Granollers s Lópezem zatím dvakrát prohráli.

--:--

Situace ve skupině je velmi zamotaná. Jistotu postupu mají Verdasco s Marrerem. Štěpánek a Paes nemusejí postoupit, ani když vyhrají. Nejlepší výchozí pozici mají zatím Peya a Soares, kteří mají skóre setů 3:3, Paes se Štěpánkem 2:3.

--:--

Oba páry jsou už na dvorci londýnské O2 arény a rozehrávají se.

--:--

Los vyhráli Paes se Štěpánkem. Začnou na příjmu.

--:--

Na umpiru bude utkání rozhodovat Brazilec Carlos Bernardes.

--:--

V hledišti dění na kurtu opět bedlivě sleduje Petra Kvitová, přítelkyně Radka Štěpánka.

--:--

Poslední občerstevní a přípravy na zápas.

--:--

Zápas může začít. Na podání se staví Marcel Granollers.

15:0

Paes zahrál do sítě.

15:15

V druhé výměně si zlepšil chuť. Tvrdě hrál do těla Granollerse.

15:30

Paes se Štěpánkem obsadili svá oblíbená místa u sítě. Španělé se od základní čáry neubránili.

30:30

Štěpánek zkazil forhend, trefil jen síť.

40:30

Paes zkusil prohodit španělskou dvojici středem kurtu, ale forhend zahrál příliš dlouhý.

1:0

Štěpánek chyboval z returnu opět do sítě.

15:0

První Štěpánkovo podání bez problémů.

30:0

I druhé podání bylo povedené. Navíc přidal přesně dlouhý volej.

40:0

Rozhodčí opravil verdikt po prvním Štěpánkově servisu a zahlásil aut, i když jestřábí oko ukázalo přesně trefenou čáru. Naštěstí se Štěpánek nemýlil ani z druhého podání.

1:1

Velmi dobrý servis dotáhl do konce Paes.

1 2 3 4 5 6 7 8 »

Již dříve měli po dvou výhrách ve skupině jistotu účasti v semifinále Španělé David Marrero s Fernandem Verdascem. Čtyřiatřicetiletého Štěpánka s ještě o šest let starším Paesem mohla zachránit ve hře o postup jen výhra Marrera s Verdascem nad Peyou a Soaresem 2:0. "Můžeme vstát z mrtvých, jak se říká, ale já nemám rád kdyby," řekl Štěpánek.

Vyřazení je pro Štěpánka s Paesem zklamáním. Po loňské účasti v semifinále a letošním titulu na US Open mysleli na triumf. "Když vyhrajeme jen jedno utkání ve skupině, tak si moc postoupit nezasloužíme," uznal Štěpánek.

V duelu proti Granollersovi s Lópezem promarnili Paes se Štěpánkem po vyhrané první sadě pět brejkbolů ve druhém setu a neudrželi vedení 3:1 v super tiebreaku. "Bohužel jsme šance neproměnili a na závěr jsme byli potrestáni," řekl Štěpánek.

Konec v Turnaji mistrů znamená, že Štěpánek může zaměřit všechny síly a pozornost na finále Davisova poháru, ve kterém Češi obhajují titul a příští týden se o trofej utkají v Srbsku. "Přímo odsud se přesunu do Bělehradu, abych moc necestoval, neletěl na jeden den domů a zase se další den nebalil," plánoval Štěpánek nedělní přesun do srbské metropole, kde se začne hrát v pátek.

Výsledky:

Skupina B: Granollers, M. López (4-Šp.) - Štěpánek, Paes (7-ČR/Indie) 4:6, 7:6 (7:5), 10:8, Peya, Soares (2-Rak./Braz.) - Marrero, Verdasco (5-Šp.) 6:3, 7:5