pátek 21. července 2017 Vítězslav
Turnaj v Paříži

Djokovič obrátil zápas s Federerem a zahraje si finále s Ferrerem

aktualizováno 2. 11. 2013 19:20

Paříž - Do utkání mezi světovou šestkou a dvojkou vstoupil lépe papírově slabší hráč Roger Federer, který získal první set 6:4. Počátkem druhé sady však už začala dominance Novaka Djokoviče - nejprve vyrovnal stav a posléze v rozhodujícím setu drtil švýcarského soupeře především excelentním servisem. Po setech 6:4, 3:6 a 2:6 tak Djokovič postupuje do finále pařížského turnaje Masters, v němž se potká s obhájcem loňského triumfu Davidem Ferrerem. Ten ve španělském semifinále porazil 6:3, 7:5 světovou jedničku Rafaela Nadala. Semifinálové utkání pařížského turnaje Roger Federer - Novak Djokovič jsme sledovali v textovém on-line přenosu.

Roger Federer na turnaji Masters

On-line přenos (ukončen):

--:--

Hezké odpoledne u on-line přenosu semifinálového zápasu pařížského turnaje Masters.

--:--

Utkávají se dvě velké persony světového mužského tenisu - Roger Federer a Novak Djokovič.

--:--

Federer vstupuje do zápasu z pozice světové šestky, kterou drží těsně před Tomášem Berdychem. Djokovič je v žebříčku ATP aktuálně druhý.

--:--

Vzájemná bilance mluví pro Federera v těsném poměru 16:14. Naposledy se však oba tenisté potkali před rokem ve finále Turnaje mistrů a Djokovič tehdy Federera porazil ve dvou setech.

30:30

Hned první gam je vyrovnanou bitvou, Djokovič bojuje o své podání.

40:30

A Federer má první brejk.

0:1

Djokovič však své podání nakonec uhájil a ujímá se vedení.

15:0

Djokovič kazí dlouhý úder a Federer bere při svém podání první fiftýn.

30:0

Djokovič nezvládl lehký úder.

40:0

Djokovičovi nepomohlo ani prasátko a Federer je zatím suverénní.

1:1

Čistý gam pro Švýcara.

15:0

Djokovič pokazil úder na základní čáru.

15:15

Jeho tvrdé podání však Švýcar nedokázal dostat zpět přes síť.

15:30

Srb přebírá iniciativu utaženým úderem do rohu kurtu.

30:30

Djokovičova dvojchyba.

40:30

Djokovičovo druhé podání šlo tentokrát těsně mimo kurt, Federerovi pomohlo i jestřábí oko. Příležitost k brejku pro Švýcara.

2:1

Federer proměňuje brejk po dlouhé výměně. Pomohl si nejprve čopovaným úderem, který ještě Djokovič vrátil, na následný úder už však neměl nárok.

15:0

Federer smečuje a bere první fiftýn.

15:30

Djokovič si však dvěma excelentními údery bere vedení zpět.

40:30

Federer však podává přesně a dokáže svou hrou soupeře zatlačit k základní čáře.

1 2 3 4 5 6 7 8 »

Djokovič a Federer se letos utkali poprvé, přičemž jejich jubilejní třicátý vzájemný duel začal lépe Švýcar. Podobně jako v pátečním čtvrtfinále proti Juanu Martínu del Potrovi se prezentoval suverénním výkonem a donutil o šest let mladšího soupeře k chybám.

Federer dokonce brejknul Djokoviče ještě na začátku druhého setu, Srb si ale vzal podání zpět a převzal kontrolu nad zápasem. Ve třetí sadě sebral sedmnáctinásobnému grandslamovému vítězi servis dvakrát a duel zakončil forhendovým vítězným úderem. Hráči se znovu utkají příští týden na Turnaji mistrů v Londýně, kde budou v jedné skupině.

Druhým účastníkem finále bude Ferrer

Nadal si mohl v případě vítězství nad Davidem Ferrerem zajistit, že zakončí sezonu jako světová jednička, ale na svého krajana nestačil. Ferrer sice s Nadalem prohrál předchozích devět zápasů za sebou, desátou porážku však nedopustil a bude obhajovat loňské vítězství.

Oba Španělé budou na londýnském finále sezony spolu se Švýcarem Stanislasem Wawrinkou ve skupině soupeři českého tenisty Tomáše Berdycha.

Semifinále pařížského turnaje Masters:

Djokovič (2-Srb.) - Federer (5-Švýc.) 4:6, 6:3, 6:2, Ferrer (3-Šp.) - Nadal (1-Šp.) 6:3, 7:5.