středa 24. května 2017 Jana

Konečně postup. Hradecká si ve Štrasburku zahraje čtvrtfinále

aktualizováno 22. 5. 2013 19:47

Štrasburk - Tenistka Lucie Hradecká se ve Štrasburku dočkala prvního letošního postupu do čtvrtfinále turnaje WTA. Česká fedcupová reprezentantka v generálce na grandslamové Roland Garros porazila ve druhém kole 6:2, 6:2 Američanku Lauren Davisovou.

Lucie Hradecká

Osmadvacetiletá Hradecká se letos dosud trápila. I vinou zdravotních potíží sbírala jednu prohru za druhou, a dokonce vypadla z elitní stovky světového žebříčku, v němž jí nyní patří 112. místo. Jediné vítězství si dosud připsala na Australian Open, takže nyní ve Štrasburku vyhrála víc zápasů než v celé sezoně.

S devatenáctiletou Davisovou hrála Hradecká podruhé v kariéře a stejně jako loni v Québeku jí nepovolila ani set. Mladé soupeřce vzala pětkrát servis a zápas zakončila hned při prvním mečbolu na 63 minut.

Ve čtvrtfinále se stříbrná olympijská medailistka ve čtyřhře utká s přemožitelkou Petry Cetkovské Johannou Larssonovou ze Švédska.

Výsledky dvouhry 2. kola:

Hradecká (ČR) - Davisová (USA) 6:2, 6:2, Bouchardová (Kan.) - Giorgiová (It.) 6:3, 6:0.