pátek 24. listopadu 2017 Emílie
Sparta Prague Open

Šafářová napodobila Záhlavovou-Strýcovou, obě jsou ve čtvrtfinále

aktualizováno 16. 5. 2013 21:40

Praha – České tenistky Lucie Šafářová i Barbora Záhlavová-Strýcová jsou na turnaji Sparta Prague Open již ve čtvrtfinále. Záhlavová-Strýcová, která prožívá výborný návrat po dopingovém trestu, porazila v pražské Stromovce Maďarku Melindu Czinkovou. Obhájkyně titulu Šafářová v zápase, jenž přerušil déšť, zase porazila Rakušanku Yvonne Meusburgerovou

Barbora Záhlavová-Strýcová

Světová pětadvacítka Šafářová porazila Meusburgerovou z Rakouska ve dvou setech 7:6 a 6:3. Zápas byl v úvodu druhého setu kvůli dešti na víc než hodinu přerušen a dohrával se za umělého osvětlení. "Jsem ráda, že se to dohrálo, protože bych musela v pátek nastoupit od jedenácti k dohrávce a pak případně hrát další zápas. Pauza mi pomohla, byla jsem pak aktivnější," komentovala zápas Šafářová. V duelu o semifinále ji čeká sedmá nasazená Monica Puigová z Portorika.

Záhlavová-Strýcová otočila utkání 2. kola s Melindou Czinkovou a Maďarku porazila 1:6, 6:4 a 6:3. Její příští soupeřkou bude Slovenka Jana Čepelová.

Reportáž ze Sparta Prague Open

"První prohraný set jsem měla jako rozjezd do dalších dvou. Ve druhém setu jsem se dostala do tempa a trochu se uklidnila," řekla Záhlavová-Strýcová. Plzeňská rodačka si pomohla i šesti esy. "Jsem ráda, že jsem zápas v tom silném větru vybojovala a těší mě, že jsem Melindu porazila, protože s ní mám negativní bilanci."

Sedmadvacetiletá Záhlavová-Strýcová prodloužila svoji vítěznou šňůru už na sedm zápasů. Před startem v Praze vyhrála turnaj ITF v Trnavě.

V turnaji skončila Tereza Smítková, která prohrála třísetovou bitvu s Američankou Marií Sanchezovou 6:4, 3:6 a 4:6.