úterý 25. července 2017 Jakub

Švýcar Wawrinka deklasoval světovou "čtyřku" Ferrera

Oeiras - Švýcarský tenista Stanislas Wawrinka vyhrál svůj čtvrtý turnaj na okruhu ATP. První od ledna 2011. I v Česku dobře známý tenista triumfoval v Oeiras při Portugal Open, když ve finále deklasoval Španěla Davida Ferrera, čtvrtého hráče světového žebříčku za 64 minut 6:1 a 6:4.

Stanislas Wawrinka

"Jsem velmi šťastný. Ukončil jsem dlouhé čekání na výhru v turnaji. A děkuji i vám, divákům, ta atmosféra tady byla fantastická," pronesl Wawrinka při "vítězné" řeči na kurtu s trofejí v ruce.

Švýcar, olympijský vítěz ve čtyřhře z Pekingu 2008, dominoval ve finále od A do Z. Vždyť v prvním setu vedl už 5:0, když povolil soupeři uhrát jen jediný game, a po 29 minutách ho vyhrál. Druhá sada "přinesla" odvážnějšího Ferrera a také dramatičtější zápletku. Ovšem se stejným koncem ve prospěch Wawrinky, který v deváté hře získal rozhodující break a hned ho potvrdil bez ztráty fiftýnu. Oplatil tak soupeři únorovou prohru z finále turnaje v argentinském Buenos Aires.

Wawrinka inkasoval za vítězství v Oeiras téměř dva miliony korun a posune se z 16. na 15. příčku žebříčku ATP. Před tím zvítězil na turnajích v Umagu (Chorvatsko, 2006), Casablance (Maroko, 2010) a Chennai (Indie, 2011).

Výsledky Portugal Open v Oeiras
Dvouhra - finále: Wawrinka (2-Švýc.) - Ferrer (1-Šp.) 6:1, 6:4.
Čtyřhra - finále: González, Lipsky (3-Mex./USA) - Kuréši, Rojer (1-Pák./Niz.) 6:3, 4:6, 10:7.