úterý 23. května 2017 Vladimír

Tenista Berdych postoupil do finále turnaje ATP

Bastad (Švédsko) - Český tenista Tomáš Berdych si poprvé v této sezoně zahraje finále turnaje ATP, tentokrát ve švédském Bastadu. Vstupenkou do finále mu byla porážka Španěla Fernanda Verdaska 2:6, 6:3 a 6:2 v dnešním semifinále. V neděli se ve finále utká s vítězem španělského duelu mezi Davidem Ferrerem a Tommym Robredem. V případě výhry by se jednalo o čtvrtý turnajový titul v Berdychově kariéře.

Tomáš Berdych

Berdychovi se na švédské antuce podařila odveta za Wimbledon, kde ho Verdasco jasně porazil v třetím kole. Úvod zápasu sice lépe vyšel druhému nasazenému Španělovi, který rychle vedl 4:0 a následně získal úvodní set, ale pak se zápas otočil na českou stranu.

Od druhého setu Berdych ani jednou neztratil podání a nerozhodila ho ani dešťová přeháňka, kvůli níž byl v rozhodující sadě zápas přerušen za stavu 4:1 pro českého tenistu ve chvíli, kdy měl jít na podání.

Po více než hodinové pauze dvaadvacetiletý Čech bez problémů dotáhl utkání do vítězného konce a v Bastadu zopakoval finálovou účast z roku 2005. Letos se takhle daleko dostal poprvé, zatím bylo jeho maximem semifinále podniku série Masters v Miami. V neděli bude usilovat o čtvrtý turnajový titul v kariéře, naposledy se radoval loni na trávě v Halle.