úterý 12. prosince 2017 Simona

Dařilo se Štěpánkovi i Zakopalové

Hobart/Sydney – Ve výborném startu do sezony pokračuje tenistka Klára Zakopalová. Finalistka z Šen-čenu v Hobartu porazila z pozice třetí nasazené hráčky Maďarku Timeu Babosovou 6:4 a 6:3 a postoupila do 2. kola. Dařilo se i Radku Štěpánkovi v Sydney.

Radek Štěpánek

"Cítím se v úvodu sezony výborně, ale nechci říkat, že mám šanci turnaj vyhrát. Jsem teprve v druhém kole a každý zápas je těžký," řekla Zakopalová. V druhém kole ji čeká Bulharka Cvetana Pironkovová, s kterou má bilanci 2:3, ale poslední dva zápasy ovládla. "Musím hrát trpělivě," plánovala.

Třicetiletá Zakopalová rozhodla vyrovnaný první set s Babosovou brejkem za stavu 4:4, naopak v druhé sadě vedla rychle 4:0. "Hodně foukalo, což bylo nepříjemné. Začala jsem pomalu, ale náskok v druhé sadě mě uklidnil," řekla Zakopalová.

Turnaj v Hobartu je pro Zakopalovou generálkou před Australian Open již posedmé v kariéře. "Mám to tady ráda. Jsou tady moc příjemní lidé a klid na trénink," řekla Zakopalová. V Hobartu se jí nejvíce dařilo v roce 2011, kdy postoupila do semifinále.

Štěpánek v sezonním debutu nezklamal

Tenista Radek Štěpánek vyhrál svůj první zápas nové sezony. Autor vítězného bodu z finále Davisova poháru porazil na turnaji v Sydney v prvním kole Španěla Guillerma Garciu-Lopeze 6:2 a 6:3. Ve druhém kole se čtyřiatřicetiletý Štěpánek střetne s Francouzem Julienenm Benneteauem.

Šestý nasazený Štěpánek, který měl začít sezonu už v Brisbane, ale kvůli infekci oka z turnaje odstoupil, se spoléhal na dobrý servis. Vyhrál 78 procent výměn po svém prvním podání a z postupu se radoval za hodinu a čtrnáct minut.