sobota 24. června 2017 Jan

Federer se v semifinále Wimbledonu utká se Safinem

aktualizováno 2. 7. 2008 22:41

Londýn - První hráč světa Roger Federer postoupil do semifinále Wimbledonu a dva zápasy ho dělí od šestého triumfu ve slavném turnaji za sebou. Švýcarský tenista dnes zdolal Chorvata Maria Ančiče snadno 6:1, 7:5 a 6:4. Za čtyřiašedesátou výhrou na trávě za sebou jej nezastavila ani dešťová přestávka v průběhu druhého setu.

Roger Federer

Ančič je posledním hráčem, který dokázal Federera na trávě v All England Clubu porazit, dnes však na překvapivý úspěch z prvního kola z roku 2002 nenavázal. Švýcarský favorit zvítězil za hodinu a 42 minut a v letošním ročníku ještě neztratil ani set. Bilanci s Ančičem, který je momentálně na 43. místě světového žebříčku si vylepšil na šest vítězství a jedinou porážku.

V semifinále vyzve Rogera Federera Rus Marat Safin. Ten se poprvé v kariéře probojoval na londýnské trávě mezi nejlepší čtyřku, když zdolal po setech 3:6, 7:5, 7:6 a 6:3 Španěla Feliciana Lópeze. Safin se s Federerem utkal již desetkrát, ale pouze dvakrát odešel z kurtu jako
vítěz. Oba soupeři se naposledy střetli loni právě ve Wimbledonu, kdy ve
třetím kole favorizovaný Švýcar nepovolil svému soupeři ani jeden set.

Ve čtvrtfinále Wimbledonu dále španělský tenista Rafael Nadal vyřadil domácí naději Andyho Murrayho ve třech setech a jedna výhra mu tak schází k tomu, aby potřetí za sebou postoupil do finále. O soupeři Rafaela Nadala v semifinále se však rozhodne až ve čtvrtek. Duel mezi Rainerem Schüttlerem - Arnaudem Clémentem totiž musel být kvůli blížícímu se soumraku přerušen. Po dvou setech mají oba tenisté k postupu stejně daleko. Němec vyhrál první sadu 6:3, druhou jeho francouzský soupeř 7:5.

Výsledky:
Muži - Dvouhra - čtvrtfinále:
Federer (1-Švýc.) - Ančič (Chorv.) 6:1, 7:5, 6:4, Safin (Rus.) - F. López (31-Šp.) 3:6, 7:5, 7:6 (7:1), 6:3, Nadal (2-Šp.) - Murray (12-Brit.) 6:3, 6:2, 6:4.

Ženy - Čtyřhra - čtvrtfinále:
Blacková, Huberová (1-Zim./USA) - Azarenková, Peerová (6-Běl./Izr.) 7:5, 7:6 (7:4), S. Williamsová, V. Williamsová (11-USA) - Matteková, Mirzaová (13-USA/Ind.) 6:4, 6:3, Raymondová, Stosurová (16-USA/Austr.) - Makarovová, Sfarová (Rus./Tun.) 6:4, 6:3.

Čtyřhra - čtvrtfinále:
Dechyová, Dellacquaová (Fr./Austr.) - Llagosteraová-Vivesová,
Martinezová-Sanchezová (Šp.) 6:2, 6:7 (6:8), 6:4.

Smíšená čtyřhra - 3. kolo:
M. Bryan, Srebotniková (1-USA/Slovin.) - Damm, Šuaj Pcheng (14-ČR/Čína) 7:6 (7:4), 6:2, J. Murray, Huberová (12-Brit./USA) - Nestor, Chuang Chia-jung (2-Kan./Thaj-wan) 6:4, 7:5.