pátek 24. března 2017 Gabriel

Ve Wibledonu postupují Berdych i Vaidišová

aktualizováno 23. 6. 2008 22:50

Londýn - Český tenista Tomáš Berdych postoupil po velké bitvě s Jevgenijem Koroljovem do druhého kola Wimbledonu. Ruského soupeře porazil jedenáctý nasazený hráč po 133 minutách 4:6, 6:1, 6:4, 3:6, 7:5, i když v poslední sadě prohrával už 3:5. Ve druhém kole narazí Berdych na lepšího z dvojice Victor Hanescu - Alejandro Falla.

Nicole Vaidišová

Do druhého kola postoupila také nejlepší česká tenistka Nicole Vaidišová. Osmnáctá nasazená hráčka dnes na londýnské trávě na rozdíl od Roland Garros zvládla v prvním kole souboj s krajankou postoupivší z kvalifikace. Zatímco v Paříži prohrála s Ivetou Benešovou, tentokrát porazila hladce dvakrát 6:2 Zuzanu Ondráškovou.

Vaidišová, která ve Wimbledonu obhajuje účast ve čtvrtfinále, vyhrála od března teprve třetí zápas. Ve druhém kole ji čeká Australanka Samantha Stosurová, která je momentálně na 98. místě světového žebříčku a devatenáctiletá Češka ji ve všech pěti dosavadních vzájemných zápasech porazila. Na trávě se utkaly jen loni v Eastbourne, kde Vaidišová vyhrála ve třech setech.

Podruhé v kariéře postoupila do druhého kola slavného turnaje Barbora Záhlavová-Strýcová, která porazila Camille Pinovou z Francie.

V prvním kole Wimbledonu vypadla další česká tenistka Klára Zakopalová, která podlehla 1:6 a 4:6 Polce Urszule Radwaňské. Pražské hráčce se na londýnské trávě tradičně nedaří, přes první kolo prošla jen v roce 2004. Nedařilo se ani Pavlu Šnobelovi, který při své wimbledonské premiéře nestačil na Argentince Juana Martina Del Potra, kterému podlehl ve třech setech 6:4, 6:2, 6:3.

Vstup do turnaje zvládl bez problémů wimbledonský šampion z posledních pěti let Roger Federer. Švýcarský tenista po setech 6:3 a dvakrát 6:2 vyřadil Slováka Dominika Hrbatého a ve druhém kole se utká s vítězem duelu mezi Švédem Robinem Söderlingem a Američanem Kevinem Kimem.

Výsledky:
Muži - dvouhra - 1. kolo:
Baghdatis (10-Kypr) - Darcis (Belg.) 6:3, 6:2, 6:7 (5:7), 6:3, Gonzalez
(15-Chile) - Ginepri (USA) 7:6 (7:3), 7:5, 7:5, Ferrero (21-Šp.) - Querrey (USA) 2:6, 6:4, 6:4, 6:4, Seppi (29-It.) - Kamke (Něm.) 5:7, 6:3, 6:2, 6:4, F. Lopez (31-Šp.) - Dabul (Arg.) 7:6 (7:1), 3:6, 6:3, 6:4, Söderling (Švéd.) - Kim (USA) 7:5, 0:6, 6:3, 6:4, Zverev (Něm.) - Peya (Rak.) 6:3, 6:4, 6:4, T. Johansson (Švéd.) - Spadea (USA) 6:7 (8:10), 6:7 (5:7), 6:3, 6:4, 6:3, Montaňes (Šp.) - Berlocq (Arg.) 6:3, 7:6 (7:2), 6:4.

Ženy - dvouhra - 1. kolo:
Ivanovičová (1-Srb.) - De Los Riosová (Par.) 6:1, 6:2, Pavljučenkovová
(Rus.) - Cornetová (17-Fr.) 7:6 (8:6), 7:6 (7:4), Parmentierová (Fr.) -
Amanmuradovová (Uzb.) 7:5, 6:4, Dechyová (Fr.) - Jüan Meng (Čína) 6:7 (7:9), 6:3, 6:0, Vesninová (Rus.) - Llagosterová-Vivesová (Šp.) 6:7 (6:8), 6:4, 6:4.