pondělí 24. července 2017 Kristýna

V Umagu vyhrál Čilič, Newport ovládl Isner

Umag/Newport - Turnaj v chorvatském Umagu vyhrál jako teprve druhý domácí tenista v historii Marin Čilič. Druhý nasazený hráč v dnešním finále porazil Španěla Marcela Granollerse po setech 6:4, 6:2.

Marin Čilič
Marin Čilič

Loňský finalista Čilič, který na cestě za titulem neztratil ani set, porazil soupeře za hodinu a půl. Triumfem napodobil jediného dosavadního domácího šampiona Gorana Prpiče, který vyhrál první ročník turnaje v Umagu v roce 1990 ještě pod hlavičkou Jugoslávie. Naopak Granollers v Umagu nezvládl ani druhý zápas o titul. Ve finále čtyřhry prohrál spolu s krajanem Markem Lópezem s jinou španělskou dvojicí David Marrero, Fernando Verdasco 3:6 a 6:7.

Na trávě v Newportu triumfoval Isner

Americký tenista John Isner po roce opět vyhrál turnaj na trávě v Newportu. Australana Lleytona Hewitta, který si o titul zahrál po více než dvou letech, ve finále porazil 7:6 a 6:4. Jedenáctý hráč světa Isner, který v předchozích dvou dosavadních duelech s Hewittem neuhrál ani set, získal první titul v sezoně.

Celkem má sedmadvacetiletý Američan na kontě čtyři turnajová vítězství. Jednatřicetiletý Hewitt, který za poslední čtyři roky prodělal pět operací a do turnaje vstupoval na 233. pozici ve světovém žebříčku, mohl získat 29. titul v kariéře. V Newportu si bývalá světová jednička zahrála první finále od triumfu v Halle v roce 2010.