Paralympijský magazín

Hájek si v Bastadu zahraje své první semifinále na okruhu ATP

Bastad - Český tenista Jan Hájek při své první letošní účasti na turnaji ATP bude hrát semifinále, které bude zároveň jeho první v kariéře. Ve čtvrtfinálovém duelu turnaje ve švédském Bastadu sice poprvé ztratil set, nakonec ale zdolal Estonce Jürgena Zoppa 6:3, 4:6 a 6:3.

Jan Hájek
zdroj: ČT24 autor: Luděk Peřina

Osmadvacetiletý Hájek, který dosud v sezoně startoval jen na challengerech a kvalifikacích, vstoupil do zápasu úspěšným brejkem. První sadu získal na svou stranu za necelou půlhodinu 6:3, druhou ale prohrál 4:6.

V rozhodujícím setu sice český 102. hráč světového žebříčku s o 18 míst lépe postaveným Estoncem promrhal brzký náskok 2:0, při vedení 4:3 ale získal rozhodující brejk, který potvrdil.

V boji o finále čeká Hájka předloňský vítěz Nicolás Almagro ze Španělska, jenž ve druhém kole utekl z mečbolu dalšímu českému hráči Ivu Minářovi. Jedenáctý hráč světa, který si o titul v Bastadu zahrál také v roce 2007, porazil ve čtvrtfinále krajana Daniela Gimena-Travera 7:6, 4:6 a 6:3.