CBK Mersin - ZVVZ USK Praha

Záhlavová-Strýcová si v Palermu zahraje čtvrtfinále

Palermo - Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová si zahraje čtvrtfinále turnaje v Palermu. Osmá nasazená hráčka ve druhém kole otočila zápas s Američankou Julií Cohenovou a zvítězila 3:6, 6:3, 7:5. Ve čtvrtfinále se utká s Němkou Julií Görgesovou.

Šestadvacetiletá Záhlavová-Strýcová sehrála s o tři roky mladší Američankou vyrovnaný první set. Nezvládla jen šestý game, který při svém podání ztratila čistou hrou a znamenal porážku 3:6. Druhý set rodačka z Plzně ale stejným poměrem vyhrála. V dramatické rozhodující sadě prokázala Záhlavová-Strýcová pevné nervy a dokázala obrátit nepříznivý stav 4:5.

Při svém servisu nakonec využila třetí mečbol a po třech hodinách a 21 minutách postoupila. Görgesová měla cestu do čtvrtfinále podstatně jednodušší, protože její soupeřka Katalin Marosiová kvůli zranění pravého ramena k zápasu druhého kola vůbec nenastoupila.