Hájek postoupil v Bastadu do čtvrtfinále

Bastad (Švédsko) - Český tenista Jan Hájek postoupil při své první letošní účasti v hlavní soutěži turnaje ATP do čtvrtfinále ve švédském Bastadu. Ve druhém kole si poradil se čtvrtým nasazeným hráčem Jarkkem Nieminenem z Finska 6:1, 7:6 a v dalším utkání vyzve Estonce Jürgena Zoppa.

Jan Hájek
zdroj: ČT24 autor: Luděk Peřina

Osmadvacetiletý Hájek vstoupil do zápasu výborně a po zisku úvodních čtyř her dovedl první set k pohodlnému vítězství 6:1. Druhá sada již byla vyrovnanější, osmadvacetiletý Čech ale jednoznačně 7:2 zvládl tie-break a na turnaji zůstává bez ztráty setu.

Se svým čtvrtfinálovým soupeřem se, podobně jako dnes s Nieminenem, utká Hájek na okruhu poprvé. Čtyřiadvacetiletý Estonec již vyřadil Švéda Christiana Lindella a sedmého nasazeného Itala Filippa Volandriho.