středa 26. dubna 2017 Oto

Radek Štěpánek v Halle nestačil na Haase

aktualizováno 10. 6. 2008 18:49

Halle - Radku Štěpánkovi nevyšel na turnaji v německém Halle vstup do sezony na trávě. Osmifinalista Roland Garros a šestý nasazený tenista nestačil na Němce Tommyho Haase. Někdejší druhý hráč světa, jenž se vrátil na okruh ATP po téměř dvouměsíční pauze zaviněné zraněním ramene, zvítězil po dvou hodinách a 17 minutách 6:7, 7:6 a 6:4.

Český tenista Radek Štěpánek

Štěpánek nedal soupeři v tie-breaku prvního setu nejmenší šanci a získal ho poměrem 7:0. Také druhou sadu rozhodovala zkrácená hra a v ní Haas dovolil Štěpánkovi jen tři body. V rozhodujícím setu ztratil šestnáctý hráč světa v nejméně vhodnou chvíli podání a německý tenista dotáhl třetí sadu i zápas do vítězného konce.

Při svém prvním letošním startu na turnaji ATP uspěl i Jan Vacek. V německém Halle si dnes na úvod poradil s Američanem Scottem Lipským, kterého porazil po setech 3:6, 6:3 a 6:2. I Vacka ale zřejmě ve druhém kole čeká nasazená jednička, utká se totiž s vítězem zápasu Federer - Berrer. S turnajem se naopak rozloučil Jan Hernych, který nestačil na Kypřana Baghdatise a prohrál 4:6 a 5:7.

V Londýně pak uspěl Ivo Minář, který si připsal teprve druhou výhru na trávě v kariéře. V úvodním utkání si dnes poradil s Američanem
Bobbym Reynoldsem 6:1 a 7:5. Ve druhém kole si čtyřiadvacetiletý rodák z Prahy zahraje s třináctým nasazeným Jankem Tipsarevičem ze Srbska.

Česká tenistka Petra Cetkovská potvrzuje svou formu z nedávného Roland Garros také na turnaji v Birminghamu. Zde dnes postoupila do druhého kola, když hladce zdolala Číňanku Meng Jüan 6:2 a 6:1. V dalším utkání ji ale čeká nejtěžší možná soupeřka, turnajová jednička Marion Bartoliová z Francie. Ta v letošní sezoně na trávě obhajuje loňské finále z Wimbledonu.