pátek 15. prosince 2017 Radana / Radan

Zeballos odvrátil čtyři mečboly a vyhrál challenger v Praze

aktualizováno 13. 5. 2012 16:46

Praha - Tenisový challenger Prague Open vyhrál Argentinec Horacio Zeballos. V dramatickém finále na pražské Štvanici porazil po setech 1:6, 6:4 a 7:6 Slováka Martina Kližana, jenž nevyužil čtyři mečboly.

Horacio Zeballos

Sedmadvacetiletý Zeballos prohrál první set stejně jako v semifinále proti Němci Tobiasi Kamkemu, ale i dnes dokázal vývoj utkání obrátit. Kližan byl v třetím setu čtyřikrát jeden míč od vítězství, ale aktuálně 117. tenista světa Zeballos všechny jeho příležitosti odvrátil.

"Byl to těžký zápas. Je to pro mě důležité vítězství na cestě zpět na pozice, kde jsem dříve byl," uvedl Argentinec, jenž byl v roce 2009 na 41. místě světového žebříčku.