neděle 25. června 2017 Ivan

Federer postoupil v Paříži už do semifinále, tam ho čeká domácí Monfils

Paříž - Světová jednička Roger Federer si zahraje počtvrté za sebou na Roland Garros semifinále. Švýcarský tenista porazil v dnešním čtvrtfinále Chilana Fernanda Gonzaleze po setech 2:6, 6:2, 6:3 a 6:4.
Sedmadvacetiletý Švýcar nezahájil zápas dobře a s hráčem, s nímž prohrál pouze jeden z dosavadních 11 vzájemných duelů, ztratil první set za 25 minut 2:6.

Švýcarský tenista Roger Federer

Vzápětí však Chilanovi oplatil stejnou mincí a definitivně
Gonzaleze zchladil v první hře třetí sady, kdy při vlastním podání
prohrával 0:40, dokázal však game vyhrát a navíc hned poté získal soupeřovo podání. Po zpřesněné a agresivní hře získal Federer další dvě sady 6:3 a 6:4 a přiblížil se svému snu konečně vyhrát poslední grandslamový titul, který ještě nemá ve sbírce.

Federerovým soupeřem v semifinále bude překvapivě jednadvacetiletý Francouz Gael Monfils, jenž vyřadil po setech 6:3, 3:6, 6:3 a 6:1 pátého nasazeného Davida Ferrera. Španělský tenista před dvěma dny v osmifinále porazil v pěti setech Radka Štěpánka.

Monfilsovo dosavadní maximum na grandslamových turnajích bylo osmifinále z Paříže z roku 2006 a do semifinále postoupil jako první Francouz po sedmi letech od úspěchu Sébastiena Grosjeana v roce 2001. Posledním domácím hráčem ve finále mužské dvouhry byl přesně před dvaceti lety Henri Leconte.

Bývalý nejlepší světový junior Monfils se zatím s Federerem utkal třikrát a nevyhrál ani set. Atraktivní druhou semifinálovou dvojici tvoří šampion z předchozích tří let Rafael Nadal a Srb Novak Djokovič.