čtvrtek 27. července 2017 Věroslav

Paříž uvídí ruské a srbské semifinále

Paříž - Ruská tenistka Světlana Kuzněcovová porazila v dnešním čtvrtfinále na Roland Garros Estonku Kaiu Kanepiovou 7:5 a 6:2. Stále tak má šanci stát se po turnaji světovou jedničkou. Poražená finalistka z roku 2006 sice prohrávala v prvním setu 2:4, pak však přebrala otěže zápasu a ukončila pouť estonského překvapení. Kanepiová, jež byla první hráčkou své země ve čtvrtfinále grandslamového turnaje, v osmifinále vyřadila poslední českou naději Petru Kvitovou.

Ruská tenistka Dinara Safinová

Kuzněcovová nastoupí v semifinále proti své krajance Dinaře Safinové, která po třísetovém boji zdolala další Rusku Jelenu Dementěvovu. Mladší sestra Marata Safina předvedla téměř totožný obrat, jako o kolo dříve proti světové jedničce Marii Šarapovové. Po vyhraném prvním setu totiž Dementěvová vedla ve druhé sadě už 5:2 a podávala na vítězství, přesto se nakonec radovala Safinová.

Dvaadvacetiletá Moskvanka se čtyřmi vyhranými gamy za sebou se dostala do vedení 6:5. Dementěvová pak ještě dokázala utkání zdramatizovat, když si vynutila tie-break, ten však prohrála 5:7. Třetí set pak zcela opanovala Safinová, která své soupeřce dokonce nadělila nepopulárního "kanára". Diváci se tak mohou těšit na ruské a srbské semifinále, do závěrečných bojů postoupily také Jankovičová s Ivanovičovou.

Dvouhra - čtvrtfinále:

Kuzněcovová (4-Rus.) - Kanepiová (Est.) 7:5, 6:2. Safinová (13-Rus.) - Dementěvová (7-Rus.) 4:6, 7:6 (7:5), 6:0.

Čtyřhra - semifinále:

Medinaová, Ruanová (10-Šp.) - Blacková, Huberová (1-Zimb./USA) 6:4, 7:6 (7:2), Dellacquaová, Schiavoneová (Austr./It.) - A. Bondarenková, K. Bondarenková (7-Ukr.) 6:2, 6:1.