neděle 23. července 2017 Libor

Hlaváčková s Hradeckou vyhrály čtyřhru v Memphisu

aktualizováno 26. 2. 2012 10:34

Memphis - České tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou vyhrály čtyřhru na turnaji v Memphisu. Nejvýše nasazený pár neztratil v celé soutěži ani set a ve finále si poradil s rusko-běloruskou dvojicí Věra Duševinová, Olga Govorcovová 6:3 a 6:4.

Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou

Vítězky čtyřhry z loňského Roland Garros spolu získaly sedmý titul a letos už druhý. Triumfovaly rovněž v úvodním turnaji sezony v novozélandském Aucklandu. Govorcovové navíc Češky oplatily v Memphisu loňskou finálovou porážku. S běloruskou tenistkou tehdy hrála jiná Ruska Alla Kudrjavcevová. Celkově se konto Hlaváčkové rozrostlo o jubilejní desátou turnajovou trofej, Hradecká má ještě o tři víc.

Finále dvouhry se stalo kořistí Švédky Sofie Arvidssonové, jež po výhře nad Marinou Erakovicovou z Nového Zélandu 6:3, 6:4 získala druhý titul v kariéře. Čekala na něj šest let, přičemž ten první slavila také v Memphisu. Na tomto americkém turnaji byla navíc ve finále v roce 2010, kdy podlehla Marii Šarapovové.

"Tohle místo jednoduše miluji, asi si tady koupím dům," smála se Arvidssonová. S radostí z titulu se ale mísil i smutek. Její tréninkový partner musel z USA odletět do Švédska, protože na rakovinu umíral jeho kmotřenec. "A v pátek skonal. V porovnání s tím je tohle jen obyčejný zápas. Ta výhra je pro něj," řekla Arvidssonová.