středa 20. září 2017 Oleg
Australian Open

Kvitová porazila Erraniovou a postoupila do semifinále

aktualizováno 25. 1. 2012 14:22

Melbourne – Česká tenistka Petra Kvitová postoupila do semifinále grandslamového Australian Open. Světová dvojka porazila v melbournské Rod Laver Areně ve čtvrtfinále nenasazenou Saru Erraniovou z Itálie 6:4, 6:4. Příští soupeřkou Kvitové bude čtvrtá nasazená Maria Šarapovová, která porazila krajanku Jekatěrinu Makarovovou.

Petra Kvitová na Australian Open

On-line přenos (ukončen):

01:02

Dobré brzké ráno. V Melbourne se právě chystá k nástupu na kurt česká tenistka a druhá nasazená Australian Open Petra Kvitová. Za soupeřku ji bude nenasazená Italka Sara Erraniová, která v osmifinále vyřadila Číňanku Jie Zheng.

01:05

Melbourne právě hlásí něco málo po jedenácté hodině ranní. Teplota je příjemných 21 stupňů a slunce se schovává za mraky. Ideální tenisové počasí.

01:07

Čtvrtfinále letošního Australian Open je pro soupeřku Petry nejlepším výsledkem v kariéře. Minulý rok vypadla hned v prvním kole.

01:08

Dále než do čtvrtfinále se ovšem nikdy nedostala ani česká tenistka.

01:08

Dnešní utkání je vůbec prvním duelem těchto dvou tenistek.

01:12

Petra Kvitová má stále šanci usednout na tenisový trůn. V případě dnešní výhry se bodově dostane před Azarenkovou. Češka bude jedničkou, pokud skončí ve stejném kole a lépe než Běloruska nebo Azarenkovou porazí ve finále. Šarapovová musí hrát finále proti Clijstersové, nebo ve finále porazit Azarenkovou.

01:13

Utkání začíná, na podání se staví Italka.

01:13

Petr výborným zkrácením hry vyrovnává stav prvního gamu na 15:15.

01:14

Výborný return! Petra sice začala úvodní hru dvěma nevynucenými chybami, okamžitě srovnala na 30:30.

01:15

30:40 pro Češku! Nevynucená chyba Erraniové.

01:16

Výhoda Kvitová.

01:17

Hra Kvitová! Hned v úvodním gamu utkání bere Petra své soupeřce podání. Skvělý začátek.

01:18

30:0. Podání je velkou zbraní wimbledonské vítězky.

01:18

40:0. Po nervozní první hře bere Petra otěže utkání jasně do svých rukou.

01:21

Shoda. Erraniová se vrátila do hry.

01:21

Výhoda Kvitová. Nádherná výměna úderů skončila nekompromisním volejem Češky.

01:22

Výhoda Erraniová. Krátký return Petra nedokázala přesně umístit.

01:23

Shoda. Přímý bod z podání.

01:25

Výhoda Italka. První dvojchyba české hráčky.

01:25

Erraniová srovnává na 1:1. Po namáhávém gamu bere Petře podání.

1 2 3 4 5 6 7 »

"Nečekala jsem lehký zápas, protože Sara tady hrála výborně, což potvrdila. Bylo těžké zůstat koncentrovaná na každý míč a udržet taktiku. Jsem moc ráda, že jsem druhý set otočila," řekla jednadvacetiletá Kvitová. Do semifinále Australian Open postoupila Kvitová poprvé v kariéře a napodobila Janu Novotnou, která v roce 1991 nakonec prohrála v Melbourne ve finále.

Kvitová hned vzala soupeřce podání, ale vzápětí po sérii chyb přišla o vlastní servis. Italka se výborně pohybovala, vracela míče s vyšší rotací i čopované a nutila hrát wimbledonskou vítězku Kvitovou delší výměny než v předchozích zápasech. Kvitová využívala slabší servis Erraniové, 48. hráčky světa, útočila z returnu a vedla už 5:2. Po dalších chybách, v prvním setu jich udělala celkem 22, ale ztratila servis a vypadala frustrovaně. Nakonec úvodní dějství získala po 53 minutách 6:4.

Petra Kvitová: "Hrála jsem nervózně, protože každý očekával, že to bude lehký zápas. Možná jsem měla až příliš v hlavě, že to je lehký los, ale vůbec nebyl."

Brejkem vstoupila Kvitová i do druhého setu, ale musela nadále bojovat především s vlastní trpělivostí a pestrou hrou Erraniové, která držela míč v kurtu. Když Italka přidala i vítězné míče, četla podání Kvitové, rázem Češka prohrávala 1:4. "Říkala jsem si, že musím začít hrát uvolněněji a víc v kurtu, abych měla šanci," řekla Kvitová.

Plán Kvitová naplnila. Dokázala hrát agresivně, měla 36 vítězných úderů a ziskem pěti gamů v řadě otočila vývoj druhého setu a radovala se z vítězství. Zápas Kvitová uzavřela po téměř dvou hodinách čistou hrou při svém podání.

Sara Erraniová

Šarapovová hraje v Melbourne výborně, cestou do finále ztratila jen jeden set. "Kvitová si hodně věří a hraje momentálně výborně, nejlepší tenis. Ve Wimbledonu to bylo těžké a teď se na zápas těším," řekla Ruska k semifinále s Kvitovou.

Ve čtvrtfinále mužské dvouhry obhájce titulu Novak Djokovič porazil navzdory potížím s levou nohou pátého nasazeného Španěla Davida Ferrera 6:4, 7:6, 6:1. "V druhém setu jsem měl štěstí. Když jsem ho vyhrál, byla to pro mě velká vzpruha," řekl Djokovič s tím, že problémy s nohou nejsou nikterak vážné. "Nemám žádný problém. Cítím se svěží fyzicky i psychicky. Jen jsem měl občas potíže s dýcháním, protože jsem měl ucpaný nos," dodal.

V semifinále se první hráč světa Djokovič utká v repríze loňského finále s Andym Murraym. Britský tenista si poradil s Keiem Nišikorim z Japonska 6:3, 6:3, 6:1 a prodloužil sérii neporazitelnosti na deset zápasů. Druhou semifinálovou dvojici tvoří světová dvojka Rafael Nadal ze Španělska a trojka Švýcar Roger Federer. "Jejich zápas si budu užívat na gauči, vždyť jde o dva z pěti nejlepších tenistů všech dob. Každý jejich zápas je velký zážitek. Dám si dobrou večeři a budu se dívat," uvedl Djokovič.