Kvitová porazila Erraniovou a postoupila do semifinále

Melbourne – Česká tenistka Petra Kvitová postoupila do semifinále grandslamového Australian Open. Světová dvojka porazila v melbournské Rod Laver Areně ve čtvrtfinále nenasazenou Saru Erraniovou z Itálie 6:4, 6:4. Příští soupeřkou Kvitové bude čtvrtá nasazená Maria Šarapovová, která porazila krajanku Jekatěrinu Makarovovou.

Petra Kvitová na Australian Open
zdroj: ISIFA

On-line textový přenos

2012-01-25 03:05:49

Je to tam! Petra Kvitová vítězí ve čtvrtfinále Australian Open nad Italkou Sarou Erraniovou po setech 6:4 a 6:4. Petra se tak přiblížila vysněnému trůnu v ženském tenise. V semifinále se utká s vítězkou utkání Jekatěrina Makarová - Mária Šarapovová.

2012-01-25 03:04:02

40:0. NEUVĚŘITELNÝ bekhend. Petra má tři mečboly.

2012-01-25 03:03:07

30:0. Výhra se blíží.

2012-01-25 03:02:52

15:0. Tři míčky do konce! Výborný křižný prohoz.

2012-01-25 03:01:52

Petra nádherně otočila vývoj druhého setu. Po vedení 1:0 prohrála 4 hry v řadě. Dokázala se ovšem sebrat a skvělou hrou se dostala do vedení, které nyní může vyústit v celkové vítězství. Jen tak dál!

2012-01-25 03:00:50

Výborně! Petra vede 5:4 a jde podávat na vítězství v zápase!

2012-01-25 03:00:09

Brejkbol Kvitová! její tvrdý úder vyrazila Italka pouze do sítě.

2012-01-25 02:59:41

30:30. Stodesetikilometrové podání Italky Petra s přehledem zabila.

2012-01-25 02:58:01

0:15. Otěže zápasu teď drží v rukou vítězka Wimbledonu.

2012-01-25 02:57:07

4:4! Petra vyrovnala třemi gamy v řadě.

2012-01-25 02:56:45

40:15. Patnáctým vítězným forhendem získává Kvitová možnost vyrovnat.

2012-01-25 02:55:35

15:15. Po jedné chybě na každé straně.

2012-01-25 02:53:03

Hra Kvitová! Stahuje na 3:4. Nejvyšší čas.

2012-01-25 02:52:09

Výhoda Kvitová. Výborný bekhend po čáře.

2012-01-25 02:50:25

Shoda. Petra bohužel vyhazuje druhý servis soupeřky.

2012-01-25 02:49:49

Výhoda Kvitová! Dlouhá křižná výměna.

2012-01-25 02:48:40

Shoda. Opět šla Petra na síť a opět vítězně. Její volej z bekhendu Italka nedoběhla.

2012-01-25 02:47:57

40:30. Nevynucená chyba.

2012-01-25 02:47:36

30:30. Emotivní výkřik doprovodil vítězný míč Petry.

2012-01-25 02:46:23

15:15. Wimbledonská vítězka si trpělivě počkala na chybu soupeřky.

2012-01-25 02:45:54

15:0 Erraniová.

2012-01-25 02:45:20

Petra si mění raketu, praskl jí výplet.

2012-01-25 02:45:03

2:4 pro Erraniovou. Kvitová konečně vyhrává svůj servis.

2012-01-25 02:44:36

Výhoda Kvitová. Její první eso.

2012-01-25 02:43:57

Shoda.

2012-01-25 02:43:29

40:30. Výborně! Petra otočila vývoj gamu nádherným křižným prohozem.

2012-01-25 02:42:57

30:30. Konečně šla Petra na síť, hned je z toho vítězný míč.

2012-01-25 02:42:14

15:30. Return do sítě.

2012-01-25 02:41:34

0:30. Petře se teď nedaří přesně umisťovat údery. V zápase vytvořila již čtyřiatřicátou nevynucenou chybu.

2012-01-25 02:39:39

1:4 pro Erraniovou. To je nemilé. Italka vyhrává čtvrtou hru v řadě. Na podání jde Češka.

2012-01-25 02:38:13

40:30. První dvojchyba Italky.

2012-01-25 02:36:56

40:0. Přesné podání a špatný return.

2012-01-25 02:36:34

30:0. Další vítězný úder Italky. Teď hraje opravdu dobře.

2012-01-25 02:35:48

15:0.

2012-01-25 02:35:23

1:3 pro Erraniovou. Italka bere Petře druhé podání v setu a pouští se do nebezpečného vedení.

2012-01-25 02:34:28

Výhoda Erraniová. První brejkbol v gamu.

2012-01-25 02:33:46

Shoda. Další vítězný return.

2012-01-25 02:33:26

Výhoda Kvitová. Tentokrát se do jasné smeče trefila.

2012-01-25 02:32:51

Shoda. Vítězný return Italky. Ta se v druhém setu více pouští do útoku, čímž Petře hodně zatápí.

2012-01-25 02:31:35

40:15. Výborný vítězný míč!

2012-01-25 02:31:08

30:15. Petra se kvůli soupeřčiným stopbalům hodně naběhá.

2012-01-25 02:30:21

30:0. Nevynucená chyba.

2012-01-25 02:29:58

15:0. Emotivní "Pojď!" následovalo po přesném prohozu křížem.

2012-01-25 02:28:14

1:2 pro Erraniovou. Snadný forhend skončil bohužel v autu. Na podání jde Češka.

2012-01-25 02:27:32

40:30. Výborný forhendový return, za kterým se Italka jen podívala.

2012-01-25 02:26:22

40:0. Petřin forhend zastavila páska.

2012-01-25 02:25:44

30:0 Italčinou taktikou je hrát dlouhé míče Petře do bekhendu. Dvakrát jí to teď vyšlo.

2012-01-25 02:24:43

1:1. Italka poprvé v druhém setu a celkově potřetí bere rodačce z Fulneku podání.

2012-01-25 02:23:31

Výhoda Erraniová.

2012-01-25 02:22:59

Shoda. Pěkné druhé podání z kurtu.

2012-01-25 02:22:29

Výhoda Erraniová. Petra nedůrazně zakončila nahraný míč a Italka ji zvládla přelobovat.

2012-01-25 02:20:26

Shoda. Petra výborně doběhla další kraťas Erraniové. Utkání začíná být plné emocí.

2012-01-25 02:19:29

30:40.

2012-01-25 02:19:07

15:40. Výborný return nenasazené hráčky.

2012-01-25 02:18:22

15:15. Teď si Italka s Petrou pohrála. Kraťasem ji přivedla na síť, za jejím přesným lobem se Češka už jen podívala.

2012-01-25 02:17:09

15:0. Výborné podání.

2012-01-25 02:16:43

1:0. Kvitová bere soupeřce podání.

2012-01-25 02:14:24

Shoda. Osmačtyřicátá hráčka WTA se na sebe viditelně zlobí.

2012-01-25 02:13:39

Výhoda Erraniová. První eso v utkání.

2012-01-25 02:12:59

Výhoda Kvitová. Jednadvacetiletá tenistka zahrála opět vítězný míč.

2012-01-25 02:11:26

30:40. Petra může vzít Erraniové hned první podání v druhém setu.

2012-01-25 02:10:24

15:30. Druhý servis italské hráčky je pro Kvitovou snadnou kořiští.

2012-01-25 02:09:41

15:15. Petra si připravila situaci dlouhými míči k základní čáře, poslední úder už ovšem nezvládla.

2012-01-25 02:09:06

0:15. Míč poslala Italka do sítě.

2012-01-25 02:08:34

Na podání se staví Erraniová.

2012-01-25 02:06:41

6:4 Kvitová! Petra vyhrává první set po zhruba padesáti minutách hry. Jen tak dál!

2012-01-25 02:05:43

40:15 a dva setboly!

2012-01-25 02:05:16

30:15.

2012-01-25 02:04:49

30:0. Dva míčky dělí Kvitovou od vítězství v první sadě.

2012-01-25 02:04:29

15:0. Dlouhou výměnu zakončila Kvitová vítězným míčkem.

2012-01-25 02:02:57

5:4 pro Kvitovou. Erraniová si podržela podání a stáhla rozdíl na pouhý gam. Petra jde ovšem na podání, které by zápas mohlo poslat do druhého setu.

2012-01-25 02:01:55

40:15. Jedenáctá nevynucená chyba italské hráčky.

2012-01-25 02:01:14

40:0. Už 21. nevynucená chyba dala Italce tři gameboly.

2012-01-25 02:00:37

30:0 pro Saru Erraniovou.

2012-01-25 01:59:13

5:3 pro Kvitovou. Dvojchybou dopomohla soupeřce k druhému brejku v utkání.

2012-01-25 01:58:29

30:40. Druhý brejkbol Erraniové.

2012-01-25 01:57:25

15:30. Výborné podání na kříž donutilo Italku chybovat.

2012-01-25 01:56:52

0:30. Míč vítězky Hopmanova poháru skončil na pásce.

2012-01-25 01:56:25

0:15. Nenasazená italská hráčka zahrála výborný stopbal.

2012-01-25 01:54:21

5:2 Kvitová! Petra bere soupeřce další servis a jde podávat na vítězství v setu. Výborně!

2012-01-25 01:53:44

30:40. Hráčka Prostějova donutila Erraniovou k chybě.

2012-01-25 01:53:01

30:30. Excelentní return Petry.

2012-01-25 01:52:13

15:15. Nádherná výměna. Italka nejdřív kraťasem donutila jít Petru na síť. Ta zkusila křižný prohoz, který se ovšem Italce podařilo vrátit do kurtu.

2012-01-25 01:50:43

4:2 Kvitová! Další poměrně snadno vyhraný gam. Na podání jde Erraniová.

2012-01-25 01:50:10

40:15. Tvrdé údery rodačky z Fulneku zabírají.

2012-01-25 01:49:40

30:15.

2012-01-25 01:49:07

30:0. Výborné podání.

2012-01-25 01:48:50

15:0. Italka se zdá být schopná doběhnout cokoliv. Poslední úder ovšem poslala do sítě.

2012-01-25 01:48:14

Češka zatím tvoří více vítězných míčů, častěji ale i chybuje.

2012-01-25 01:47:12

3:2. Erraniová dovedla hru do úspěšného konce po tom, co Petra zahrála return do autu.

2012-01-25 01:45:11

Výhoda Erraniová. Petře při úderu pomohla páska, Italka ale míč doběhla. Petřin lob už potom skončil v autu.

2012-01-25 01:43:21

Shoda. Petra šla po returnu na síť, musela se ale vrátit na základní čáru po lobu soupeřky. Ta výměnu dovedla do vítězného konce.

2012-01-25 01:41:55

Výhoda Kvitová.

2012-01-25 01:41:38

Shoda. Petra několika tvrdými údery zahnala soupeřku daleko z hřiště. Ta se na poslední míč už nestihla vrátit.

2012-01-25 01:39:31

40:15. Petra si připisuje další nevynucenou chybu.

2012-01-25 01:38:59

30:15. Italka nestihla adekvátně zareagovat na čopovaný míč Češky.

2012-01-25 01:38:15

30:0 pro Italku. Petra vyhodila dva míče z kurtu.

2012-01-25 01:37:14

3:1 Kvitová! Petra obhájila své podání a odskočila Italce už o dva gamy.

2012-01-25 01:36:32

40:30. Nádherný křižný míč od Petry.

2012-01-25 01:35:26

30:15. Erraniová chybně užila jestřábího oka. Balon české tenistky byl v kurtu.

2012-01-25 01:33:40

0:15. Zkrácená hra české tenistky bohužel končí na pásce.

2012-01-25 01:31:52

Hra Kvitová! Petra bere soupeřce i druhé podání a vede v utkání 2:1.

2012-01-25 01:30:38

Shoda. Italka zkouší dlouhé a vysoké liftované míče, které Petra ihned vrací s velkou sílou.

2012-01-25 01:29:35

2012-01-25 01:28:52

30:40 a další brejkbol pro Petru! Pěkný kraťas Erraniové Petra s přehledem doběhla a ještě pěkněji vrátila křížem.

2012-01-25 01:27:36

30:15 Erraniová. Petra udělala dvě nevynucené chyby v řadě.

2012-01-25 01:26:36

0:15. Petra předvádí útočný tenis, zahání soupeřku daleko za základní čáru.

2012-01-25 01:25:50

Erraniová srovnává na 1:1. Po namáhávém gamu bere Petře podání.

2012-01-25 01:25:03

Výhoda Italka. První dvojchyba české hráčky.

2012-01-25 01:23:14

Shoda. Přímý bod z podání.

2012-01-25 01:22:51

Výhoda Erraniová. Krátký return Petra nedokázala přesně umístit.

2012-01-25 01:21:43

Výhoda Kvitová. Nádherná výměna úderů skončila nekompromisním volejem Češky.

2012-01-25 01:21:05

Shoda. Erraniová se vrátila do hry.

2012-01-25 01:18:52

40:0. Po nervozní první hře bere Petra otěže utkání jasně do svých rukou.

2012-01-25 01:18:25

30:0. Podání je velkou zbraní wimbledonské vítězky.

2012-01-25 01:17:32

Hra Kvitová! Hned v úvodním gamu utkání bere Petra své soupeřce podání. Skvělý začátek.

2012-01-25 01:16:40

2012-01-25 01:15:26

30:40 pro Češku! Nevynucená chyba Erraniové.

2012-01-25 01:14:51

Výborný return! Petra sice začala úvodní hru dvěma nevynucenými chybami, okamžitě srovnala na 30:30.

2012-01-25 01:13:41

Petr výborným zkrácením hry vyrovnává stav prvního gamu na 15:15.

2012-01-25 01:13:05

Utkání začíná, na podání se staví Italka.

2012-01-25 01:12:23

Petra Kvitová má stále šanci usednout na tenisový trůn. V případě dnešní výhry se bodově dostane před Azarenkovou. Češka bude jedničkou, pokud skončí ve stejném kole a lépe než Běloruska nebo Azarenkovou porazí ve finále. Šarapovová musí hrát finále proti Clijstersové, nebo ve finále porazit Azarenkovou.

2012-01-25 01:08:53

Dnešní utkání je vůbec prvním duelem těchto dvou tenistek.

2012-01-25 01:08:05

Dále než do čtvrtfinále se ovšem nikdy nedostala ani česká tenistka.

2012-01-25 01:07:09

Čtvrtfinále letošního Australian Open je pro soupeřku Petry nejlepším výsledkem v kariéře. Minulý rok vypadla hned v prvním kole.

2012-01-25 01:05:14

Melbourne právě hlásí něco málo po jedenácté hodině ranní. Teplota je příjemných 21 stupňů a slunce se schovává za mraky. Ideální tenisové počasí.

2012-01-25 01:02:55

Dobré brzké ráno. V Melbourne se právě chystá k nástupu na kurt česká tenistka a druhá nasazená Australian Open Petra Kvitová. Za soupeřku ji bude nenasazená Italka Sara Erraniová, která v osmifinále vyřadila Číňanku Jie Zheng.

"Nečekala jsem lehký zápas, protože Sara tady hrála výborně, což potvrdila. Bylo těžké zůstat koncentrovaná na každý míč a udržet taktiku. Jsem moc ráda, že jsem druhý set otočila," řekla jednadvacetiletá Kvitová. Do semifinále Australian Open postoupila Kvitová poprvé v kariéře a napodobila Janu Novotnou, která v roce 1991 nakonec prohrála v Melbourne ve finále.

Kvitová hned vzala soupeřce podání, ale vzápětí po sérii chyb přišla o vlastní servis. Italka se výborně pohybovala, vracela míče s vyšší rotací i čopované a nutila hrát wimbledonskou vítězku Kvitovou delší výměny než v předchozích zápasech. Kvitová využívala slabší servis Erraniové, 48. hráčky světa, útočila z returnu a vedla už 5:2. Po dalších chybách, v prvním setu jich udělala celkem 22, ale ztratila servis a vypadala frustrovaně. Nakonec úvodní dějství získala po 53 minutách 6:4.

Petra Kvitová: "Hrála jsem nervózně, protože každý očekával, že to bude lehký zápas. Možná jsem měla až příliš v hlavě, že to je lehký los, ale vůbec nebyl."

Brejkem vstoupila Kvitová i do druhého setu, ale musela nadále bojovat především s vlastní trpělivostí a pestrou hrou Erraniové, která držela míč v kurtu. Když Italka přidala i vítězné míče, četla podání Kvitové, rázem Češka prohrávala 1:4. "Říkala jsem si, že musím začít hrát uvolněněji a víc v kurtu, abych měla šanci," řekla Kvitová.

Plán Kvitová naplnila. Dokázala hrát agresivně, měla 36 vítězných úderů a ziskem pěti gamů v řadě otočila vývoj druhého setu a radovala se z vítězství. Zápas Kvitová uzavřela po téměř dvou hodinách čistou hrou při svém podání.

Sara Erraniová

Šarapovová hraje v Melbourne výborně, cestou do finále ztratila jen jeden set. "Kvitová si hodně věří a hraje momentálně výborně, nejlepší tenis. Ve Wimbledonu to bylo těžké a teď se na zápas těším," řekla Ruska k semifinále s Kvitovou.

Ve čtvrtfinále mužské dvouhry obhájce titulu Novak Djokovič porazil navzdory potížím s levou nohou pátého nasazeného Španěla Davida Ferrera 6:4, 7:6, 6:1. "V druhém setu jsem měl štěstí. Když jsem ho vyhrál, byla to pro mě velká vzpruha," řekl Djokovič s tím, že problémy s nohou nejsou nikterak vážné. "Nemám žádný problém. Cítím se svěží fyzicky i psychicky. Jen jsem měl občas potíže s dýcháním, protože jsem měl ucpaný nos," dodal.

V semifinále se první hráč světa Djokovič utká v repríze loňského finále s Andym Murraym. Britský tenista si poradil s Keiem Nišikorim z Japonska 6:3, 6:3, 6:1 a prodloužil sérii neporazitelnosti na deset zápasů. Druhou semifinálovou dvojici tvoří světová dvojka Rafael Nadal ze Španělska a trojka Švýcar Roger Federer. "Jejich zápas si budu užívat na gauči, vždyť jde o dva z pěti nejlepších tenistů všech dob. Každý jejich zápas je velký zážitek. Dám si dobrou večeři a budu se dívat," uvedl Djokovič.