čtvrtek 19. října 2017 Michaela
15. ročník Prague Cupu

Turnaj tenistů na vozíku vyhrál Dalmasso

Praha – V patnáctém ročníku mezinárodního halového turnaje tenistů na vozíku Prague Cup zvítězil Francouz David Dalmasso, který ve finále hlavní kategorie zdolal Japonce Takuju Mikiho 7:5, 6:1. Z českých hráčů si vedl nejlépe Michal Stefanu, který v druhém kole podlehl Mikimu 2:6, 2:6. Další český zástupce Michal Kubát postoupil ve dvouhře a čtyřhře až do semifinále.

Prague Cup
Prague Cup

Jiný domácí tenista Miroslav Brychta narazil hned v prvním kole na pozdějšího vítěze Dalmassa a po tuhé bitvě prohrál dvakrát 5:7. "Dalmasso měl nepříjemné a velmi tvrdé podání. V koncovkách obou setů jsem doplatil na drobné chybičky," poznamenal Brychta.

Brychta vyhrál s Rakušanem Martinem Legnerem turnaj ve čtyřhře. Ve finále porazili švédsko-německý pár Niclas Rodhborn, Steffen Sommerfeld hladce 6:1, 6:1. Kubát je podle svých slov s umístěním spokojený. "Využil jsem možnost, že jsem mohl trénovat přímo v průhonickém areálu, který je pro vozíčkáře příjemný. Turnaj sám byl dobře organizačně zvládnut, má tradici," řekl v České televizi.

Rozhovor s Michalem Kubátem

Hráči používají při tenisu speciální vozíik, který je upraven na míru. "Má sešikmená kola kvůli stabilitě při úderech. Pravidla jsou stejná, jenom my můžeme hrát míček až po druhém dopadu. Samozřejmě lepší hráči hrají na první dopad," doplnil.