pondělí 11. prosince 2017 Dana

Berdych nevyužil mečbol a podlehl Djokovičovi ve třech setech

aktualizováno 22. 11. 2011 00:32

Londýn - Tenista Tomáš Berdych prohrál svůj úvodní zápas na Turnaji mistrů. Český hráč nevyužil v souboji se světovou jedničkou Novakem Djokovičem mečbol a se Srbem v Londýně prohrál 6:3, 3:6 a 6:7. Utkání sledoval v podrobné on-line reportáži web sportživě.cz.

Tomáš Berdych

On-line přenos (ukončen):

21:11

Tomáš Berdych je na Turnaji mistrů podruhé v kariéře. Hned první letošní duel bude velmi těžký, utká se se Srbem Novakem Djokovičem.

21:13

V londýnské hale se čekalo na konec čtyřhry. Dvojčata Brňanova porazila Melzera s Petschnerem. Nyní se čeká na příchod Berdycha s Djokovičem.

21:17

Srb letos vyhrál 69 zápasů a jen čtyři prohrál.

21:19

Českou jedničku zdobí v závěru této sezony špičková forma - vyhrál turnaj v Pekingu a na Masters v Paříži došel do semifinále. Ve francouzské metropoli naopak neuspěl Djokovič, protože kvůli zranění ramena z turnaje odstoupil.

21:21

Berdych s Djokovičem se zdraví u sítě. Český hráč vyhrál los a bere si servis.

21:25

Hráči se na kurtu rozehrávají.

21:30

0:15 - Berdychovi nevyšel forhend, míček skončil v síti.

21:30

15:15 - Tentokráte zahnal český hráč forhendem Srba do rohu.

21:31

15:30 - Berdych po servisu podklouzl a nestačil zareagovat na Djokovičův return.

21:32

30:30 - Djokovič zahrál příliš dlouhý míč.

21:33

40:30 - Berdych předvedl perfektní bekhend po lajně.

21:33

1:0 vede Berdych v prvním setu. Dobré podání je základ úspěchu.

21:34

0:15 - Djokovič začal dvojchybou.

21:35

15:15 - Oba hráči se zaháněli křížovými údery do rohů, Berdych nezahrál přesně.

21:36

15:30 - Djokovič se opět netrefil do dvorce.

21:37

15:40 - Berdych má první brejkboly. Rozhodčí si dal s ohlášením autu na čas, Djokovič o kontrolu nepožádal.

21:38

30:40 - Djokovič českého tenistu rozběhal. Míček skončil v síti.

21:39

2:0 vede Berdych. Český hráč tvrdě zaútočil a Djokovič už ho nestačil prohodit.

21:40

15:15 - První eso utkání si připsal Berdych.

21:40

30:15 - Další skvělý servis českého tenisty.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 »

Berdych začal maximálně koncentrovaný a dlouhými míči diktoval tempo. Hrál agresivně, ale zároveň zbytečně nechyboval a za devatenáct minut vedl 4:0. "Tomáš Berdych!" neslo se halou hrdě z hrdel fandů oděných do českých vlajek.

Dostat Djokoviče v první sadě na lopatky ovšem nebylo snadné. Ač Srb odehrál od zářijového triumfu na US Open jen šest celých zápasů, brzy se dostal v dlouhých výměnách do rytmu a málem set zachránil. Snížil na 2:4 a měl při podání Berdycha tři brejkboly, ale český hráč je dokázal odvrátit a úvodní dějství už nepustil.

Úvod druhé sady patřil Djokovičovi, jenž výborným returnem dostal Berdycha pod tlak. Český hráč proto přišel ve druhé hře o servis, který už nezískal zpět. Srb totiž výrazně zlepšil podání a nepovolil Berdychovi ve druhém setu brejkbol.

Novak Djokovič

V rozhodující sadě získal Berdych jako první brejk. V šesté hře mu "prasátko", smeč a dva smrtící forhendy na čáru pomohly k vedení 4:2. Jenomže se většinu zápasu trápil s úspěšností prvního podáním a vzápětí o výhodu přišel.

Přesto měl Berdych výhru na dosah. Za stavu 6:5 ho od ní dělil jediný míč. Djokovič mu nabídl mečbol dvojchybou, ale český hráč při pokusu poslat míč nechytatelně po lajně napálil z forhendu síť, a proto o osudu utkání rozhodla až zkrácená hra.

V tie-breaku Berdych třikrát chyboval při snaze hrát vítězné míče z forhendu a Djokovič nabídnutou šanci přijal. Při mečbolu trefil český hráč z returnu bekhendem pouze síť a zápas prohrál po dvou hodinách a 39 minutách. Berdych tak vstoupil do Turnaje mistrů stejně jako loni při své premiéře mezi elitní osmičkou. I před rokem prohrál zahajovací zápas s Djokovičem.