pátek 23. června 2017 Zdeňka

Benešová a Zakopalová postoupily do čtvrtfinále Prague Open

aktualizováno 1. 5. 2008 23:35

Praha - Český tenis bude mít ve čtvrtfinále ženského turnaje na Štvanici trojnásobné zastoupení. Po šokujícím středečním postupu Karolíny Plíškové se dnes mezi posledních osm dostaly Iveta Benešová a Klára Zakopalová. Obě ve druhém kole zvládly třísetové bitvy.

Česká tenistka Iveta Benešová porazila Akgul Amanmuradovovou z Uzbekistánu a zahraje si semifinále Prague Open na Štvanici.

Sedmá nasazená Zakopalová v utkání plném zvratů porazila 6:4, 1:6 a 6:3 Rusku Veru Duševinovou. V první sadě už prohrávala 1:4, ale pak se jí začaly dařit vítězné míče a výsledek otočila. Ve druhém setu se přesnost z její hry vytratila, Duševinová se prosazovala na returnu a snadno vyrovnala.

Ve třetím setu Zakopalová ve vyrovnané páté hře ztratila podání, ale vzápětí jí ruská soupeřka darovala bod zpět, když při brejkbolu zkazila snadný úder. Od té doby už Duševinová neuhrála ani game.

Česká tenistka se vydala téměř ze všech sil. "Ani jsem nečekala, že ten zápas může být tak těžký. Myslím, že jsem to vydřela do posledního míče, mám docela dost," řekla novinářům.

Zakopalová se ve čtvrtfinále utká s Izraelkou Šahar Peerovou, která má na české tenistky špatné vzpomínky fedcupové baráže. Doma v minulém týdnu podlehla Benešové i Petře Kvitové. Zakopalová se s Peerovou utkala jen v roce 2005 v Praze, kde ji porazila.

Benešová na Štvanici porazila Akgul Amanmuradovovou z Uzbekistánu a o postup do semifinále se utká se čtvrtou nasazenou Katarinou Srebotnikovou ze Slovinska, s níž má ve dvou vzájemných zápasech zatím vyrovnanou bilanci.

Uzbecká tenistka měří 190 centimetrů, takže disponuje výborným podáním. V úvodním setu však Benešová záhy našla recept na return a dařilo se jí soupeřku rozběhat, což jí vyneslo hladkou výhru 6:2.

Vstup do druhé sady se však domácí tenistce stejně jako v prvním kole nevydařil a prohrávala už 1:5. Pak sice set zdramatizovala, ale ztratila ho v poměru 4:6. Ve třetí sadě Benešová dvakrát vzala soupeřce podání, a protože to své ztratila jen jednou, radovala se z postupu.

Výsledky:

Ženy:

Dvouhra - 2. kolo:

Zakopalová (7-ČR) - Duševinová (Rus.) 6:4, 1:6, 6:3, Benešová (ČR) - Amanmuradovová (Uzb.) 6:2, 4:6, 6:3, Zvonarevová (1-Rus.) - Rybáriková (SR) bez boje, Peerová (2-Izr.) - Pironkovová (Bulh.) 7:5, 6:2, Azarenková (3-Běl.) - Pučeková (Běl.) 6:2, 6:2, Srebotniková (4-Slovin.) - Czinková (Maď.) 6:0, 6:2.

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Craybasová, Krajiceková (4-USA/Niz.) - Hrdinová, Jansová (ČR/Pol.) 2:6, 6:4, 11:9, Hlaváčková, Hradecká (ČR) - Jugičová-Salkičová, Senogluová (Bosna/Tur.) 6:3, 6:3.

Muži:

Rosol (ČR) - Mayer (4-Arg.) 6:3, 6:3, Meffert (7-Něm.) - Zíb (ČR) 6:1, 6:4, Dlouhý (8-ČR) - Slanar (Rak.) 7:5, 6:3, J. Minář (ČR) - Haider-Maurer (Rak.) 7:6 (9:7), 6:2, Hernych - Hájek (oba ČR) 7:6 (7:5), 6:3, Ulihrach (ČR) - Gensse (Fr.) 6:3, 6:7 (5:7), 6:0, Dabul (2-Arg.) - Čapkovič (SR) 6:3, 6:2, Olejniczak Pol.) - Levy (6-Izr.) 6:4, 6:2.

Dlouhý, Pála (1-ČR) - Blecha, Jebavý (ČR) 6:0, 6:3, Levy, Thomas (2-Izr./USA) - J. Minář, Cruciat (ČR/Rum.) 7:6, 6:3, Karol, Pospíšil - Ulihrach, Vacek (všichni ČR) bez boje.