neděle 24. září 2017 Jaromír

Djokovič je v Montrealu ve finále, Tsonga mu vzdal

aktualizováno 14. 8. 2011 10:30

Montreal - Srbský tenista Novak Djokovič nastoupí ve finále turnaje v Montrealu proti Američanu Mardymu Fishovi. Ten v sobotu vyřadil jeho krajana Janka Tipsareviče, nejvýše nasazenému Djokovičovi v druhém semifinále vzdal Francouz Jo-Wilfried Tsonga kvůli zranění ruky. Fish bude hrát na okruhu ATP třetí finále za sebou. V Atlantě zvítězil, před dvěma týdny v Los Angeles podlehl Ernestsi Gulbisovi. Proti Djokovičovi zatím nastoupil šestkrát, ale nikdy neuspěl.

Novak Djokovič

Djokovič letos vyhrál všech 28 zápasů na tvrdém povrchu. Celkově má světová jednička impozantní skóre 52:1 a na kanadském turnaji bude útočit na druhý triumf po roce 2007. Tsonga mu vzdal za stavu 0:3 v druhé sadě, první set ztratil poměrem 4:6.

Williamsová postoupila do finále i v Torontu

Toronto - Americká tenistka Serena Williamsová je podruhé za sebou ve finále turnaje WTA. Po červencovém vítězství ve Stanfordu může přidat další triumf v Torontu, kde v sobotním semifinále porazila čtvrtou nasazenou Bělorusku Viktorii Azarenkovou dvakrát 6:3.

Bývalá světová jednička Williamsová, čtvrtfinálová přemožitelka Lucie Šafářové, se o titul utká s Australankou Samanthou Stosurovou. Po dalším postupu si pochvalovala, že se její hra krátce před US Open už blíží výkonům, které jí v minulosti vynesly 13 grandslamových triumfů.

"Vždycky to samozřejmě může být ještě lepší, ale celkově už jsem v podstatě na takové úrovni, jakou jsem si představovala," řekla po semifinálové výhře Williamsová, která téměř rok promarodila a na kurty se vrátila v červnu. Nyní má za sebou desetizápasovou vítěznou šňůru, nad Stosurovou ve vzájemné bilanci vede 3:2.