CBK Mersin - ZVVZ USK Praha

Kvitová je po roce v semifinále Wimbledonu

Londýn - Tenistka Petra Kvitová postoupila stejně jako loni do semifinále Wimbledonu. Jednadvacetiletá česká hráčka porazila ve čtvrtfinále na londýnské trávě Bulharku Cvetanu Pironkovovou 6:3, 6:7 a 6:2 a ve čtvrtek ji čeká zápas o první grandslamové finále. V semifinále se Kvitová utká s Viktorií Azarenkovou. Čtvrtá nasazená Běloruska porazila 6:3, 6:1 Rakušanku Paszekovou. "Na semifinále se moc těším, už vím, jaké to je hrát na Centrálním kurtu," připomněla Češka svou loňskou semifinálovou zkušenost.

On-line textový přenos

19:04

Kvitová netrefila do dvorce a Pironkovová otáčí ze 4:1 na 6:5.

19:41

Petra Kvitová si znovu po roce zahraje semifinále Wimbledonu. S Bulharkou Pironkovovou sice ztratila první set na turnaji, ale jinak byla v celém zápase výrazně lepší.

19:40

Další skvělý forehand Kvitové, jeden míč ji dělí od vítězství.

19:39

Nebezpečný return Bulharky Kvitová zlikvidovala a vede 30:15.

19:38

5:2 pro Kvitovou, česká tenistka podává na vítězství.

19:35

Jenže Bulharka úplně mimo dvorec zvládla skvěle odpovědět. 30:30.

19:35

Přesně trefená lajna a Češka vede 30:15.

19:33

Jedna z nejdelších výměn vůbec, Kvitová bušila do obrany soupeřky a nakonec vede 15:0 v dalším gamu.

19:32

Kvitová drží vedení, už je to 4:2. Česká tenistka se snaží si průběh utkání nezkomplikovat.

19:28

Přece jen snížení, Bulharka drží servis. 3:2.

19:28

Pironkovová mohla snížit, vedla 40:0, ale Kvitové pak vyšel return.

19:26

Výborně - Kvitová drží náskok a je to 3:1 ve třetím setu.

19:24

A:40 pro Bulharku je minulostí, Kvitová skvělým servisem opět ve shodě.

19:23

Pironkovová se jen tak lehce nedala a dotáhla to až ke shodě - 40:40.

19:22

Páté eso Petry Kvitové - 40:15.

19:20

Bulharka snižuje na 2:1, i když ji to dalo hodně zabrat.

19:17

Volej do protipohybu Pironkovová vrátila, ale pak následoval skvělý smeč. 40:40.

0000-00-00 00:00:00

Smolný return, Bulharka vede 40:30.

Volej za koncovou čáru vyrušila Kvitová skvělým bekhendem na 15:15.

Kvitová na úvod třetí sady prorazila podání Bulharky a následně si podržela servis - 2:0.

19:09

Kvitová teď šikovně srovnává na 40:40, Pironkovová neodhadla směr.

19:08

Podává Bulharka, v prvním gamu třetího setu se hraje 30:30.

19:05

Kvitová udělala v koncovce pár zbytečných chyb, zápas jde do třetí sady. Pironkovová rovná na 1:1 na sety.

19:03

A Bulharka dorovnává na 5:5.

19:02

5:4 pro Kvitovou.

18:59

Bulharka roztleskala kurt hezkým lobem. Snižuje na 4:2.

18:58

A zvýšení na 4:1, Pironkovové výraz v obličeji je dosti bezradný.

18:57

Kvitová hraje skvěle, ve zkrácené hře vede 3:1.

18:56

Stav je 6:6, jde se na tie-break.

18:54

Bulharka jde do sebe - 40:15.

18:53

Tady by i Jestřábí oko bylo na nic, 15:15.

18:48

Už teď se jedná o nejdelší zápas Petry Kvitové na turnaji.

18:47

Skóre srovnáno - 5:5.

18:47

Kvitová se teď mohla přiblížit vítězství, ale zaváhala. 30:15 pro Bulharku.

18:43

Ano, Češka si sice prošla krizí, ale teď už otáčí na 5:4.

18:43

Tenhle game je jen o servisu - Kvitová vede 40:30 a má šanci jít do vedení!

18:42

Míček teď skončil v hledišti kurtu č. 1.

18:40

Ale druhou možnost už Kvitová využívá a vyrovnává!

18:40

Jenže Pironkovová kontruje velmi těžkým bekhendem, s nímž se nedalo moc dělat. 40:30.

18:40

Krátký výpadek Kvitové ji nebrání, aby se teď pokoušela o vyrovnání na 4:4. Zatím to vypadá nadějně - 40:15.

18:36

Kvitová zůstává v kontaktu, dala třetí eso v zápase a skóre se snižuje na 3:4.

18:34

Pironkovová šla do sebe, po 55 minutách hry má Kvitová co dohánět. Bulharka vede 4:2.

18:33

Kvitová chtěla změnit rytmus hry, zkusila to z bekhendu, ale neuspěla. 30:40.

18:33

30:30, Kvitová dělá vše pro to, aby srovnala gamy.

18:30

Kvitová teď zaváhala, soupeřka jde do vedení. V takové situaci ještě česká tenistka v tomto ročníku Wimbleodnu nebyla.

18:26

Ačkoli jsou returny Kvitové nebezpečné, Pironkovové se tentokrát dařilo. 2:2, je opět srovnáno.

18:24

Kvitová vede 2:1.

18:21

Kvitová má průměr na zápas čtyři esa. Dnes už dvě předvedla.

18:20

Pironkovová chytla "nitro" a Kvitovou teď v delším servisu slušně prohnala. 15:15.

18:18

Pironkovová srovnává na 1:1.

18:17

Returny Kvitové jsou zrádné, Bulharka se musí hodně ohánět. 40:40.

18:14

A Kvitová získává první sadu!

18:13

Dva skvělé returny Pironkovové a stav je 40:30 v první gamu druhého setu.

18:11

Kvitová potřebuje zlepšit servis a zatím se jí to daří - 30:0.

18:09

Kvitová opanovala return a má zcela zaslouženě první set - 6:3.

18:08

Chyby Kvitové ji připravily o možnou závěrečnou sadu. Pironkovová vyhrála a je to 5:3.

18:05

Kvitová podává, jde jí o první set a stav je zatím 15:15.

18:03

Pironkovová snižuje na 5:2, využila gamebol.

17:59

Kvitová bez emocí zvyšuje na 5:1.

17:59

Získané míče - 23:10 pro českou tenistku.

17:59

Snadný forehand Kvitové, která vede 40:0.

17:58

Pironkovová se zdá být hodně rozhozená. Kvitová si s ní hraje jak kočka s myší.

17:57

Poslední podání Kvitové nevyšlo a Bulharka snížilana 40:15. Jenže Češka se nedala a vzápětí game ukončila. 4:1!

17:54

Kvitová výborně - zvyšuje na 3:1 a rovnou 15:0.

17:52

30:15, Kvitová podává.

17:50

První bod pro Pironkovovou. Snížení na 2:1.

17:49

Gamebol Bulharky nevyužit, Kvitová zahrála skvělý return.

17:48

40:40 - Pironkovová se trochu vzchopila, ale Kvitová je tvrdým soupeřem.

17:45

2:0 - Bulharka Pironkovová si vyžádala Jestřábí oko, ale měla smůlu. Kvitová jede.

17:41

1:0 - s ledovým klidem Kvitové

17:40

Tři brejkboly hned na začátku - 40:0 pro českou tenistku.

17:40

Kvitová zvyšuje na 30:0

17:39

Rychlý nástup - 15:0 pro Kvitovou.

Kvitová odstartovala utkání, které začalo kvůli dešti se zhruba tříapůlhodinovým zpožděním, získaným servisem Pironkovové a v podobném duchu se nesl celý první set. Po dalším využitém brejkbolu podávala osmá nasazená Češka za stavu 5:2 na zisk sady, a i když možnost nevyužila a poprvé v utkání přišla o servis, hned v následujícím gamu čistou hrou při podání o dva roky starší Bulharky dokráčela k vítězství v setu.

Druhá sada nabídla mnohem vyrovnanější souboj. Na Kvitovou přišla slabší chvilka v pátém gamu, v němž několika chybami umožnila soupeřce bodovat a získat brejk. Osmifinálová přemožitelka Venus Williamsové pak při vlastním podání zvýšila na 4:2, ale Češka se dokázala do zápasu vrátit a brejk si vzala zpět.

Set dospěl do zkrácené hry, v níž se Kvitová ujala nadějného vedení 4:1, měla ještě navrch za stavu 5:4, pak ale Pironkovová třemi body za sebou získala tie-break 7:5. Nejlepší česká tenistka tak poprvé na turnaji prohrála set.

"Začala jsem skvěle, ale potom, nevím, co mi šlo hlavou. Myslela jsem, že mohu hrát pořád dobře, ale někdy uděláte chybu a psychicky vás to trochu oslabí. To byl můj problém," komentovala druhý set česká tenistka.

Ze ztráty sady se však Kvitová otřepala rychle a stejně jako v prvním setu vzala hned na úvod Pironkovové servis. Bulharka, která také loni ve Wimbledonu hrála semifinále, českou favoritku trápila při jejím podání, Kvitová ale dokázala svůj brejk potvrzovat. Když Češka prolomila servis Pironkovové na 5:2, dostala šanci podávat na vítězství v zápase a nepromarnila ji. Esem zakončila svůj nejtěžší zápas v letošním ročníku Wimbledonu a může se těšit na čtvrteční představení na Centrálním kurtu.

Na něm se utká s žebříčkovou favoritkou Azarenkovou, s níž má vyrovnanou zápasovou bilanci 2:2. Poslední dva zápasy, loni ve 3. kole Wimbledonu a letos ve finále antukového turnaje v Madridu, ale vyhrála bez ztráty setu Kvitová.