úterý 27. června 2017 Ladislav

Berdych postoupil hladce do čtvrtfinále v Nice

Nice (Francie) - Tenista Tomáš Berdych postoupil bez větších problémů do čtvrtfinále antukového turnaje v Nice. Po volnu na úvod porazil ve druhém kole za hodinu Francouze Adriana Mannarina 6:1 a 6:4. Šestý hráč světa Berdych utkání dominoval především v první sadě, v níž povolil soupeři game až za stavu 5:0 a set získal za 21 minut.

Tomáš Berdych

"V prvním setu jsem hrál solidně a on mi pomohl, protože dělal hodně lehké chyby. Ve druhém z něj nervozita spadla, začal hrát agresivněji a byl nebezpečný. Bylo to o jednom brejku," řekl v rozhovoru na dvorci Berdych, který ve druhé sadě odvrátil za stavu 3:4 brejkbol, podání si udržel a zbylé dvě hry hladce vyhrál.

O postup do semifinále v generálce na grandslamové Roland Garros se druhý nasazený Berdych utká s Lotyšem Ernestsem Gulbisem, s nímž má vyrovnanou bilanci 1:1 na zápasy.

"Gulbis je těžký soupeř. V poslední době měl hodně zdravotních problémů, ale umí být nebezpečný. Už mě jednou porazil a musím do toho jít od prvního míče," uvedl pětadvacetiletý Čech.