pondělí 24. července 2017 Kristýna

Záhlavová-Strýcová prohrála po bitvě s Wozniackou

Charleston/Marbella - Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová podlehla až po velké bitvě v osmifinále turnaje v Charlestonu Dánce Caroline Wozniacké. Česká hráčka měla v každé sadě utkání se světovou jedničkou setbol, ale prohrála dvakrát 6:7. Záhlavová-Strýcová trápila favoritku dobrým pohybem a variabilní hrou. Plzeňská rodačka hrála dlouhé míče od základní čáry, dokázala si dojít pro bod na síť nebo zahrát úspěšně zkrácený úder. V rozhodujících chvílích ale chybovala.

Barbora Záhlavová-Strýcová

V prvním setu otočila pětadvacetiletá Češka v tie-breaku z 2:5 na 6:5, při setbolu ovšem napálila bekhend do autu a pak ztratila i další dva míče. Na začátku druhé sady vzala Wozniacké servis a vedla 2:0, jenomže o výhodu brejku hned vzápětí přišla. O osudu setu opět rozhodla zkrácená hra. Záhlavová-Strýcová v ní postupně odvrátila pět mečbolů a pak měla i setbol, ale ani tentokrát ho nevyužila. Kapitulovala až při šestém mečbolu, který Wozniacká proměnila smečí.

Zápas se hrál dvě hodiny a 33 minut a Wozniacká si hodně oddechla, že zápas zvládla. Záhlavová-Strýcová s Dánkou prohrála v Charlestonu i loni.

Do čtvrtfinále turnaje postoupila Yanina Wickmayerová, která bude příští týden jedničkou belgických tenistek v semifinále Fed Cupu proti českému týmu.

Záhlavová podlehla v Marbelle mladé domácí tenistce

Česká tenistka Sandra Záhlavová nesplnila v Marbelle roli favoritky a po prohře s domácí mladou Španělkou Larou Arruabarrenaovou 5:7, 6:3 a 3:6 skončila ve druhém kole. Její devatenáctiletá soupeřka si při prvním startu v hlavní soutěži na okruhu WTA zahraje čtvrtfinále. Záhlavová měla šanci zahrát si v případě postupu proti bývalé světové dvojce Rusce Světlaně Kuzněcovové, ale nevyužila ji. Rozhodující byl ve třetí sadě osmý game, v němž pětadvacetiletá Češka posedmé ztratila servis a po dvou a půl hodinách prohrála. Na čtvrtfinálovou účast čeká už od loňského léta.

Jedinou českou zástupkyní ve čtvrtfinále antukového turnaje v Marbelle tak zůstala Klára Zakopalová. Její soupeřkou bude v pátek neznámá Rumunka Irina-Camelia Beguová.