pondělí 25. září 2017 Zlata

Šafářová zdolala i Grothovou, bude hrát o titul

aktualizováno 5. 3. 2011 16:41

Kuala Lumpur - Tenistka Lucie Šafářová si zahraje proti Australance Jeleně Dokičové o titul na turnaji v Kuala Lumpuru. V semifinále dnes zdolala Australanku se slovenskými kořeny Jaroslavu Grothovou 6:2, 3:6 a 6:3. Šafářová se v neděli představí v devátém finále kariéry, získat může pátý titul. Naposledy se radovala před třemi lety ve Forest Hills.

Lucie Šafářová

Duel s Grothovou začala lépe a v prvním setu dvakrát vzala soupeřce servis. Australanka však hru poté vyrovnala a projevilo se to i na skóre. Klíčové momenty v třetím setu zvládla ale lépe česká hráčka a z devíti brejkbolů při vlastním servisu jich osm odvrátila. Sama si vytvořila dvě příležitosti a obě proměnila. S někdejší světovou čtyřkou Dokičovou odehrála zatím dva zápasy s vyrovnanou bilancí 1:1. Letos v Paříži se po třísetové bitvě radovala rodačka z bývalé Jugoslávie.