pondělí 11. prosince 2017 Dana

Španěl Ferrer má jedenáctý titul v kariéře z Acapulca

Acapulco (Mexiko) – Španělský tenista David Ferrer obhájil vítězství na turnaji v Acapulcu a získal jedenáctý titul v kariéře. V sobotním finále zdolal hlavní favorit soutěže 7:6, 6:7 a 6:2 krajana Nicoláse Almagra, kterého porazil i v šestém vzájemném utkání. Dvouhru žen na mexické antuce ovládla čtvrtá nasazená Argentinka Gisela Dulková, jež zvítězila nad Španělkou Arantxou Parraovou.

Tenista David Ferrer

Semifinalista letošního Australian Open Ferrer proměnil ve finále šest ze sedmi brejkbolů a za dvě hodiny a 41 minut mohl slavit druhý letošní titul spojený s prémií 264 tisíc dolarů. Almagro, jenž zvítězil v Acapulcu v letech 2008 a 2009, si vypracoval třináct brejkbolů, ale proměnil jen čtyři. Tie-break druhého setu sice ovládl jasně 7:2, závěrečná sada už ale patřila jednoznačně Ferrerovi.

Světová jednička v deblu Dulková získala svůj čtvrtý titul ve dvouhře, na který čekala téměř tři roky. Vítězka letošního Australian Open ve čtyřhře porazila Parraovou 6:3 a 7:6, i když ve druhém setu prohrávala už 1:5 a čelila třem setbolům. Ve zkrácené hře zápas nakonec rozhodla vítězstvím 7:5. Osmadvacetiletá Španělka neuspěla ani ve druhém finále v kariéře.

Zdroj: ČT24, ČTK