čtvrtek 21. září 2017 Matouš

Federer poprvé v kariéře postoupil do semifinále v Paříži

Paříž - Švýcarský tenista Roger Federer při své osmé účasti na turnaji série Masters v Paříži poprvé přešel přes čtvrtfinále. Bývalá světová jednička dnes porazila 6:1, 7:6 Rakušana Jürgena Melzera a v premiérovém semifinále v hale Bercy narazí na lepšího z dvojice Gael Monfils - Andy Murray. Devětadvacetiletý Federer výhrou nad vrstevníkem Melzerem, jenž prožívá životní sezonu, potvrdil výbornou formu z poslední doby.

Roger Federer

V sobotu bude usilovat o čtvrté finále na turnajích ATP za sebou, přičemž ta poslední dvě v Basileji a Stockholmu vyhrál. Od Wimbledonu, kde ho nečekaně už ve čtvrtfinále vyřadil Tomáš Berdych, postoupil dnes šestnáctinásobný grandslamový vítěz do sedmého semifinále v řadě.

O druhé finálové místo se utkají Švéd Robin Söderling, jenž porazil v souboji účastníků Turnaje mistrů 7:5, 6:4 Andyho Roddicka z USA, s překvapením turnaje Michaelem Llodrou. Francouzský hráč po čtvrtečním vítězství nad obhájcem titulu Novakem Djokovičem ze Srbska vyřadil po výhře 7:5, 6:1 Nikolaje Davyděnka z Ruska, jenž o kolo dříve nadělil "kanára" v třetím setu Berdychovi.