Buly - debata expertů

O titul v Šanghaji si zahraje Murray s Federerem

Šanghaj (Čína) - Švýcarskému tenistovi Rogeru Federerovi vyšla na turnaji Masters v Šanghaji odveta za semifinále US Open, kde ho vyřadil Novak Djoković. Srbského hráče tentokrát přehrál a postup do finále si zajistil vítězstvím 7:5 a 6:4. Federer nehrál turnaje právě od vyřazení na US Open, přestávka však jeho hře na kvalitě neubrala. Jeho nedělním soupeřem bude Brit Andy Murray.

Djoković vzdoroval Federerovi do stavu 5:5 a měl i čtyři příležitosti k brejku, poté však sám neudržel servis a o první set přišel. Švýcar už pak zápasu kraloval a připsal si celkově jedenáctou výhru v sedmnáctém vzájemném duelu.

Murray v úvodním semifinále hladce přehrál Juana Mónaca z Argentiny po setech 6:4 a 6:1. S Federerem se naposledy utkal v srpnu ve finále turnaje Masters v Torontu a tehdy byl úspěšnější. "Opravdu rád hraju proti Rogerovi a nevadí mi to ani teď. Je to vždycky velká zkušenost," těšil se na finálový duel čtvrtý nasazený Murray.