sobota 23. září 2017 Berta

Djokovič obhájil loňský triumf v Pekingu

aktualizováno 11. 10. 2010 14:57

Peking – Aktuálně druhý tenista světového žebříčku, Srb Novak Djokovič, obhájil loňské vítězství na turnaji v čínském Pekingu. Ve finále porazil Španěla Davida Ferrera v poměru 6:2 a 6:4. I když vytáhlý Srb ve druhém setu prohrával 2:4, čtyřmi vyhranými gamy dosáhl na druhý turnajový triumf v sezoně. Rozhodující duel byl v neděli za stavu 3:1 pro pozdějšího vítěze přerušen kvůli dešti a dohrával se dnes. Ženskému finále kralovala nová světová jednička Dánka Caroline Wozniacká.

Novak Djokovič

Nejlepší srbský tenista si v Pekingu zahrál své letošní třetí finále, přičemž všechna byla o den odložena kvůli dešti. V únoru v Dubaji Djokovič zvládl dohrávku s Michailem Južným, v září na US Open nestačil na světovou jedničku Rafaela Nadala. Po převzetí poháru za 18. titul v kariéře a šeku na 500 000 dolarů musel Djokovič společně se svým soupeřem spěchat na letadlo do Šanghaje, kde budou startovat na hvězdně obsazeném turnaji série Masters.

V ženském finále se Dánce Wozniacké povedla odveta za nevydařené semifinále US Open a přemožitelku z posledního grandslamu roku Rusku Věru Zvonarevovou dnes porazila 6:3, 3:6, 6:3. Dvacetiletá Wozniacká vyhrála již šestý letošní turnaj a čtvrtý za poslední dva měsíce. Díky excelentní formě se dnes oficiálně stane novou světovou jedničkou, na prvním místě vystřídá zraněnou Serenu Williamsovou.