sobota 27. května 2017 Valdemar

Zakopalová postoupila v Soulu do finále, Petrovová dnešní souboj vzdala

Soul - Česká tenistka Klára Zakopalová si na turnaji v Soulu zahraje i ve finále. Nejvýše nasazená Ruska Naďa Petrovová vzdala dnešní semifinálový duel za stavu 4:5. Osmadvacetiletá Zakopalová bude letos hrát na okruhu WTA ve finále podruhé, v srpnu v Kodani podlehla Dánce Caroline Wozniacké. Nedělní soupeřkou vítězky dvou turnajů WTA a letošní osmifinalistky Wimbledonu bude další ruská tenistka Alisa Klejbanovová.

Česká tenistka Klára Zakopalová

Před Petrovovou přitom Zakopalová, 39. hráčka světového žebříčku, v jihokorejské metropoli nastoupila proti dvěma dalším Ruskám Věře Duševinové a bývalé světové jedničce Dinaře Safinové.

Pátá nasazená Klejbanovová v semifinále porazila Maďarku Ágnes Szávayovou 6:3 a 6:2. Jednadvacetiletá Ruska, které ve světovém žebříčku patří 28. místo, dosud vyhrála jeden turnaj WTA, letos v únoru triumfovala v Kuala Lumpuru. V zatím jediném vzájemném zápasu zvítězila předloni v Paříži ve dvou setech česká tenistka.