středa 24. ledna 2018 Milena

Australanky pod košem ve skupině neprohrály

aktualizováno 14. 8. 2016 03:04

Rio de Janeiro – V skupině A olympijského turnaje basketbalistek už je jisté, že hráčky Austrálie postoupí do vyřazovací části z prvního místa. Ve svém posledním zápase ve skupině vyhrály nad Běloruskami 74:66 a před play-off zůstávají bez porážky.

Basketbalistky Austrálie

Hráčky Turecka porazily v urputné bitvě domácí Brazilky po druhém prodloužení o pouhé tři body výsledkem 79:76. Stvrdily tím poslední místo ve skupině pro domácí basketbalistky, které v turnaji nevyhrály ani jednou. Bělorusky si při svém vystoupení pod pěti kruhy připsaly jedinou výhru, a tak ze skupiny také nepostupují.

O vyrovnanou situaci ve skupině se postaraly hráčky Japonska, když porazily favorita z Francie  79:71. Oba týmy tak mají spolu s Tureckem shodně osm bodů a doprovodí Australanky v postupovém kvartetu.

Obdobně situace vypadá ve skupině B, kde ještě týmy čeká poslední utkání. Jasnými postupujícími jsou ale favoritky ze Spojených států amerických, které zatím bojují rovněž bez porážky.

Záznam utkání basketbalu Austrálie - Bělorusko (Ž)

Basketbal - ženy:

Skupina A:

• Austrálie - Bělorusko 74:66 (22:25, 36:39, 52:59)
  • Turecko - Brazílie 79:76 po druhém prodloužení (8:15, 20:36, 41:47, 60:60, 70:70)
  • Japonsko - Francie 79:71 (17:19, 40:32, 63:54)