neděle 22. října 2017 Sabina

Basketbalisté USA měli se Srby namále, reprízu finále MS ale nakonec zvládli

aktualizováno 13. 8. 2016 05:33

Rio de Janeiro – Nebyl to z jejich strany kdovíjaký výkon, basketbalisté USA přesto vyhráli i čtvrtý zápas na olympiádě. V repríze předloňského finále mistrovství světa porazili Srbsko 94:91. Srbové si připsali třetí porážku v řadě za sebou a k postupu do čtvrtfinále musejí v závěrečném utkání ve skupině A zdolat Čínu.

Američan Carmelo Anthony se snaží prosadit přes basketbalisty Srbska

Když 5,2 sekundy před koncem při vedení Američanů o tři body měli Srbové míč, byla blízko velká senzace. Evropskému celku stačilo proměnit trojku a utkání by se přesunulo do prodloužení. K střele se dostal Bogdanovič, jenže minul a favorit si tak mohl oddychnout.

V úvodu utkání přitom nic nenasvědčovalo podobnému dramatu. Američané chvíli vedli i osmnáct bodů a první čtvrtinu zakončili s vedením 27:15.

Od té doby se utkání ale vyrovnalo, i když si výběr USA stále držel pohodlný náskok. V závěrečné části ovšem Srbové začali stahovat a vše vyvrcholilo pár sekund před koncem. Klíčový moment ale outsider nezvládl.

Nejlepším střelcem Američanů byl Kyrie Irving s 15 body, na opačné straně se zaskvěl autor 25 bodů Nikola Jokič.

Výbornou formu potvrdili v rámci skupiny A i hráči Austrálie, kteří porazili Čínu 93:68 a s bilancí tří výher, jedné porážky jsou blízko postupu. Naopak asijský výběr si připsal čtvrtou prohru v řadě.

Vzdát se dlouho nechtěl tým Venezuely, který ještě po třetí části dokázal držet Francii ve vzájemném utkání poměrně při zemi se skóre 66:47. Evropské mužstvo ale zařadilo v závěru zápasu vyšší rychlost a basketbalisty z Venezuely nepustily prakticky k žádné protiakci. Výhru v posledním utkání skupiny A si tak odnesla Francie, která přestřílela soupeře 96:56.

Američané měli v duelu se Srbskem namále

Basketbal - muži:

Skupina A:

USA - Srbsko 94:91 (27:15, 50:41, 72:62), Čína - Austrálie 68:93 (14:17, 34:44, 50:65).